x-kom hosting

Kości Ram

TypowyJanusz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, nadszedł ten moment gdy moje skromne 4gb ramu nie starczają a mój komputer dławi się przez to przy każdej "trudniejszej" operacji taka jak gra w lola, cs czy fife. Jak na TypowegoJanusza przystało nic o komputerach nie wiem a "gram tylko w te swoje głupie giereczki". 

 

Do rzeczy, myślę nad zamianą moich kości 2x2gb na 2x8. Moja płyta główna to ASUS P8H77-M LE (https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8H77M_LE/)

 

Pytanie brzmi, jakie kości wybrać? 

 

Przy okazji zamieszczam specyfikajce mojego sprzętu, pewnie się przyda.

 

Procek i5-3570 3.40

4 gb ramu

ASUS P8H77-M LE

NVIDIA GeFroce GTX 650 Ti

64 bit windows 7 home premium service pack 1

 

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez TypowyJanusz

Youki
komentarz
komentarz
34 minuty temu, TypowyJanusz napisał:

jakie kości wybrać? 

Najtańsze 2x8 GB 1600 MHz lub C9 lub CL10 DIMM Non-ECC 1.5V po prostu. :)

 

TypowyJanusz
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

Najtańsze 2x8 GB 1600 MHz lub C9 lub CL10 DIMM Non-ECC 1.5V po prostu. :)

 

Na pewno najtańsze? Posiada pan jakieś sprawdzone może?

Youki
komentarz
komentarz

Szukasz nówek czy używki także Cię interesują?

TypowyJanusz
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

Szukasz nówek czy używki także Cię interesują?

Raczej nowe, mam złe doświadczenia z rzeczami używanymi.

 

 

Takie dodatkowe pytanie może. Czy myśleć także o wymianie zasilacza? Aktualnie posiadam 450W.

 

TypowyJanusz
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Youki napisał:

 

Poczytałem troche na ten temat. Czy warto dopłacić trochę by częstotliwość była powyżej 2000mhz? Czy jest to w ogóle potrzebne? Jeśli tak to ma Pan jakąś propozycje?

Youki
komentarz
komentarz

Musiałbyś znaleść kostki 2133 MHz CL9 DDR3 w podobnej cenie to byś zyskał dodatkowo te 7-10%. Inaczej nie ma co tutaj dokładać.

 

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.09.2017 o 20:05, TypowyJanusz napisał:

Czy myśleć także o wymianie zasilacza? Aktualnie posiadam 450W.

 

To zależy jakim dokładnie modelem dysponujesz, ponieważ niemarkowe modele niezależnie od mocy nie są dobrą opcją (lepiej mieć porządny zasilacz 300-350W niż słabej jakości 450-500W). Czy jesteś w stanie to sprawdzić? Trzeba zrobić tak:

1) wyłączasz komputer, odłączasz od prądu (dla bezpieczeństwa);

2) zdejmujesz ściankę obudowy (lewą, patrząc od frontu);

3) zasilacz, zależnie od obudowy, jest zamontowany na górze lub na dole. Spisz sobie z tej "skrzynki" informacje na temat marki i modelu (np. Modecom Feel III 450W albo Chieftec GPS-450AA-101A) lub zrób zdjęcie naklejki;

4) możesz zamknąć obudowę, podłączyć zasilanie i włączyć komputer.

 

Zasilacz generalnie nie ma wpływu na wydajność komputera, a samo dołożenie RAMu nie powinno "przeszkadzać" nawet słabemu zasilaczowi. Warto jednak sprawdzić, co w komputerze siedzi, żeby - w razie posiadania czegoś słabej jakości - zaplanować sobie w budżecie lepszą konstrukcję (te słabe mogą być przyczyną niestabilności działania lub awarii komputera).

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.