x-kom hosting

Wybranie CPU

xTosiek
utworzono
utworzono

WItam jestem nowy na forum więc jeżeli w złej kategorii to przepraszam :) 

 

Więc  postanowiłem złożyć w miarę dobry pc ale jako że kiedyś już podjąłem się temu zadanniu i złożyłem słaby tani pc do internetu to mimo dokładnego sprawdzenia kupiłem nie ten cpu do mobo (asus m2n-mx a cpu kupiłem AMD amd athlon x2 6000+) i cpu się mocno grzał bo były problemy oczywiście ale nie o tym mowa teraz  teraz.

 

Planuję zakupić CPU - AMD FX 6300 x6 a mobo do niego dobrałem takie - ASUS M5A97 R2.0 970 2xPCI-E DDR3 socket się zgadza itp ale wolę się jednak upewnić.

Jeżeli chodzi o samo złożenie to wiem co i jak  , moje pytanie oczywiście brzmi czy cpu będzie pasował do mobo i czy ta płyta główna ma zintegrowaną karte graficzną ? jeżeli tak to jaką ? bo nic o tym nie znalazłem a moja aktualna  to geforce 9800 512mb (planuję zakupić gtx 1060 6gb) 

 

Jeszcze jak można to dorzucę pytanie czy to prawda że słaby cpu może hamować potencjał grafiki czy to jednak tylko mit ?

 

jeżeli chodzi o cel tego składanego pc to internet i do 2  gier csgo i warface  myślałem też o strimowaniu z kolegą (chyba ten cpu powinien dać rade ?)

 

Dzięki za każdą pomoc :)

Youki
komentarz
komentarz
56 minut temu, xTosiek napisał:

Planuję zakupić CPU - AMD FX 6300 x6 a mobo do niego dobrałem takie - ASUS M5A97 R2.0 970 2xPCI-E DDR3

Zapomnij. Kompletnie nieopłacalny wybór, to już przeszłość

Ile masz do wydania?

xTosiek
komentarz
komentarz (edytowane)

wiem ze stary i nie najlepszy ale nie mam do wydania dużo dlatego go biorę te 2 gry nie są wymagające a strimowanie miało być dla zabawy jak nie pociągnie procek to nie będę płakał :)

 

 O ile dobrze widzę moje pytanie brzmi czy dobrze dobrałem procek do mobo mi by nawet starczył starszy 2 rdzeniowy który by pociągną te gry ... ja nie chcę zbudować potwora do grania  nie wiem w wiedźmina 3 gta V od tego mam konsolę   i na CPU mam do wydania maksymalnie 350 zł (z przesyłką pobraniową) dlatego taki wybór a nie inny 

 

Jak znajdziesz jakiś lepszy za taką cenę jestem otwarty na propozycję :)

8 hours ago, Youki said:

Zapomnij. Kompletnie nieopłacalny wybór, to już przeszłość

Ile masz do wydania?

Dodam coś takiego ogółem mam 600zł myślałem nad FX 8350 ale cena PLN528.30 (mniej więcej) więc nic mi na mobo nie zostanie no mógł bym wykombinować dodatkowe 100 zł-150zł ale za niecałe 200 zł razczej mobo się nie znajdzie ? 

 

Można powiedzieć że łącznie mam 750zł (możliwe ) jak chcesz zaoferuj coś lepszego w tej cenie 

 

myślałem nad tym żeby po zakupie złożyć na razie ze starym ramem i grafiką by śmigał sobie tak ale nie wiem czy zasilacz nie bd problemem miałem go wymienianego jakieś 9 miesięcy temu jest on taki tracer highlander 500w  atx

 

Ostatnia rzecz przeszło mi przez głowę takie kombo FX 8350 i mobo Gigabyte GA-970A-DS3P droższe ale chyba lepsze wezmę nadgodziny  i kasa jakaś bd 

 

i nie mogłem wcześniej odpowiedzieć (praca)

Edytowane przez xTosiek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.