x-kom hosting

Wymiana I5 3550

sztandi7
utworzono
utworzono

Jako, że niedługo planuję oddać swojego I5 3550 razem z płytą AsRock Z77 Pro4M swojemu młodszemu bratu to zastanawiam się powoli nad nowym sprzętem. Planuję na MB+CPU wydać około 700-800zł, ewentualnie jak trafi się coś naprawdę lepszego to dorzucić jeszcze ze stówkę. Co proponujecie ? Oczywiście dział z procesorami, więc skupiamy się przede wszystkim na procesorze. Intel, AMD... Bez różnicy. 

Youki
komentarz
komentarz

Do czego to ma służyć?

Pod Ryzena musisz też RAM na DDR4 zmienić.

sztandi7
komentarz
komentarz (edytowane)

To ma być wielozadaniowiec do domowego użytku. Multimedia, nowsze gry, czasem jakieś programy typu AutoCad bądź 3ds Max.  RAM DDR4 jak będzie konieczność to wrzucę (choć nie jestem przekonany do DDR4), tak samo jak będę wymieniał grafikę, bo mam obecnie GTX-a 960. Ale to w drugiej kolejności, pierwszą część gratów chcę kupić teraz, drugą za miesiąc, bądź dwa. Tak, żeby w Grudniu brat dostał mój obecny procek z płytą. Grafika natomiast pójdzie do żyda :)

 

Zastanawiam się nad AMD FX-8350. Ryzeny jakoś do mnie nie przemawiają. 

 

 

Edytowane przez sztandi7
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, sztandi7 napisał:

AMD FX-8350

Przecież to będzie kompletny krok wstecz względem obecnego procesora. :)

Do tych zastosowań co piszesz to możesz kupić do obecnego płyty używanego I3 3770K i go podkręcić, a bratu coś innego poszukać.

 

sztandi7
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha i nie wspomniałem, że mój obecny 3550 obecnie taktuje trochę na ponad 4,0 GHz. 

Mówisz o i7 3770K?. Cena 800-900zł ... A jakaś troszkę tańsza alternatywa ?

Edytowane przez sztandi7
Mogeto
komentarz
komentarz

np używany  i7 2600k do 550zł to fajna opcja, na domyślnych zegarach jest około 5 - 10 % słabszy niż 3770k, ale ogólnie architektura w 2600k wyżej się podkręca oraz trzyma lepsze temperatury, większość sztuk robi 4,8Ghz a niektóre po 5Ghz więc można nadrobić stratę do 3770k , różnica względem 3550 @ 4.0Ghz będzie widoczna bo oprócz większego taktowania otrzymasz więcej wątków

  • Dziękuję 1
sztandi7
komentarz
komentarz

Jak wygląda sprawa z chłodzeniem do takiego OC rzędu 4,5 GHZ i wyżej ? Niereferencyjne Silentium PC Spartan 3 Pro da radę ??

Youki
komentarz
komentarz

Spartan niezbyt, dobrze by było przynajmniej w Fortisa 3 się zaopatrzyć.

  • Dziękuję 1
sztandi7
komentarz
komentarz

No i ten 2600K wygląda całkiem ciekawie. Dzięki za pomoc, rozjaśniliście mi w głowie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.