x-kom hosting

Mało pamieci RAM

Cesash
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio stawiałem system WIN 10 64bity.

Mam 4GB RAMu i z 4 dostępne mam 2,16GB, nie mam karty graficznej tylko integre ale to aż tyle by mi zabrało? 

 

1.jpg

Edytowane przez Cesash

Youki
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Cesash napisał:

integre ale to aż tyle by mi zabrało?

A ile ustawione masz w BIOS'ie?

  • Dobra wypowiedź 1
Cesash
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Youki napisał:

A ile ustawione masz w BIOS'ie?

Szczerze to nie wiem, myślałem że to się samo ustawia :/ 

Jak wejść w tą opcję na biosie msi?

@Youki wstawiam zdjecie z biosu, to chyba to tak? 

Niby pisze że tylko 64MB

IMG_20170924_142227.jpg

Edytowane przez Cesash
Youki
komentarz
komentarz

Przełóż RAM do innego złącza i sprawdź.

W ustawieniach systemu nic zmieniane nie było?

Zwiększ w BIOSie do 128 i sprawdź czy zabierze w systemie dodatkowe 64 od tych co jest obecnie dostępne.

  • Dobra wypowiedź 1
Cesash
komentarz
komentarz (edytowane)
40 minut temu, Youki napisał:

Przełóż RAM do innego złącza i sprawdź.

W ustawieniach systemu nic zmieniane nie było?

Zwiększ w BIOSie do 128 i sprawdź czy zabierze w systemie dodatkowe 64 od tych co jest obecnie dostępne.

Z tego wychodzi że integra bierze około 1GB i system 800MB. 

Nie da się zmniejszyć poboru integry? 

1.jpg

Edytowane przez Cesash
Youki
komentarz
komentarz

Nie masz innej wersji systemu testowo do postawienia na innej partycji?

  • Dobra wypowiedź 1
Cesash
komentarz
komentarz
Dnia 24.09.2017 o 17:10, Youki napisał:

Nie masz innej wersji systemu testowo do postawienia na innej partycji?

@Youki cześć ponawiam pytanie. 

Mógłbyś mi powiedzieć co oznacza "Sprzętowa zarezerwowana"? 

Tak jak podałem na screenie wyżej z zakładki pamiec mam 1,8GB zarezerwowanej pamieci sprzętowej, zmieniałem w bios ilość ramu i się zwiększyła. Świeżo po starcie systemu mam w zakładce pamieć "w użyciu" 600-800MB, dostępne 1,3GB i zarezerwowanej 1,8GB. Jeśli te 1,8GB to byłby również system w takim razie nie powinien zabierać RAMu przy starcie.

Nie sądzę też, aby jednak integra brała 1,8 z miejsca i przy zmianach ustawień dopisywała do tego dodatkową pamięć. (procesor i5 6400) 

Prosze @Youki możesz pomóc, ewentualnie dać do tematu kogoś kto pomoże? :/  

 

Ps. może dodać zdjęcie z biosu jeśli chodzi o RAM? Ale też jak wyżej widać wykrywa że są to 4GB

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze puścić windowsową diagnostyke pamięci. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem, że to pomogło na podobny problem.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Cesash
komentarz
komentarz
48 minut temu, Youki napisał:

Spróbuj jeszcze puścić windowsową diagnostyke pamięci. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem, że to pomogło na podobny problem.

 

Nic nie wykazało. 

Spróbuje ogarnąć jakąś kartę graficzną i ją podłączę, zobaczę czy z nią będzie już wszystko dobrze chodzić. Ewentualnie jeszcze wtedy zrobię format systemu. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj wgrać jeszcze inną wersje systemu, kompilacje na innej partycji i sprawdzić jak z odczytem.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Cesash
komentarz
komentarz (edytowane)
34 minuty temu, Youki napisał:

Spróbuj wgrać jeszcze inną wersje systemu, kompilacje na innej partycji i sprawdzić jak z odczytem.

 

Sprawdziłem na karcie właśnie. Zwróciło mi te 64MB, dalej sprzętowa zarezerwowana to 1,8GB. 

Jeśli chodzi o inne wersje to te PRO itp tak? Wstawiam jeszcze zdjęcie z zarządzania dyskami, wydaje mi się, że coś źle zrobiłem przy stawianiu systemu, mam te 500MB nieprzydzielone i reszta partycji też jest podstawowa, a powinna być chyba logiczna. 

Może spróbować powrotu do fabrycznej wersji? Instalowałem system na czysto, a nie mam przy sobie pena z systemem, jest u znajomego

1.jpg

2.jpg

@Youki udało się. 

Odznaczyłem w msconfig maksymalną ilość RAM a następnie użyłem naprawy RAM windows i przydzieliło mi już całą pamięć

Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Oczywiście daje plusa :) 

Jeśli mogę dopytać to mam w bios "WindowsOS Configuration"  zaznaczone jest Windows 7 Installation enable, a przy Windows 8.1/10 WHQL disable, mam to zmienić na windows 10 czy zostawić jak jest? Zdjęcia z tego są podane w moim drugim poście tym oraz te dyski są dobrze postawione czy jednak reszta powinna być logiczna?

 

Edytowane przez Cesash
Youki
komentarz
komentarz

Raczej możesz włączyć, wtedy powinna być pełna obsługa UEFI.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.