x-kom hosting

Zarządzanie dyskami - brak możliwości przydzielenia 19GB

pieto90
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Mój problem polega na tym, iż nie mogę w Zarządzaniu dyskami przypisać wolnych 19GB do innej partycji.

Chciałbym, aby Partycja D była powiększona o te 19GB, ale gdy klikam na nią PPM, to nie mam aktywnej opcji "Rozszerz wolumin" - nie pomaga tutaj również EaseUS Partition Master.

Z tych 19GB jedyne co mogę zrobić to utworzyć nową partycję.

 

Czy jest jakaś opcja na rozwiązanie tego problemu? :V

 

 

woluminy.jpg

Dark_Moon
komentarz
komentarz

To dlatego, że partycja a raczej nieprzydzielone 19 GB leży pośrodku partycji, których nie powinno się ruszać, bo są to partycje związane z odzyskiwaniem systemu zarówno ta po lewej stronie jak i OEM po prawej. Gdyby te nie przydzielone sąsiadowało z dyskiem D to mógłbyś powiększyć dysk D. Gdyby było w środku pomiędzy dyskiem C a D mógłbyś powiększyć także dysk C. Programy do tworzenia partycji ci w tym nie pomogą, bo także zakładają, że nie należy tych partycji ruszać.

Jeżeli nie masz pełnej płyty z systemem a tylko płytę recovery to lepiej tego nie ruszać, bo to kończy się często kłopotami.

 

  • Super 1
pieto90
komentarz
komentarz

Tak, te 19GB było wcześniej opisane jako coś w stylu "Kopia zapasowa" -> wydawało mi się ze względu na tak dużą wydzieloną ilość, że Lenovo tak sobie wygospodarowało. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem.

komeko
komentarz
komentarz

Możesz zrobić tak że usuwasz tą 19GB i tą co chcesz powiększyć (oczywiście zgrywająć wcześniej z niej dane) i utworzyć jedną większą. Inaczej raczej się nie uda. Robiłem tak ostatnio właśnie na Lenovo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.