x-kom hosting

Chłodzenie obudowy PYTANIE

FeniOo
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanie odnośnie chłodzenia procesora.

Czy chłodzenie procesora które mam zainstalowanie poniżej na obrazku powinien być w tej pozycji co jest? czy na odwrót?

Dodam, że Wiatrak z tyłu obudowy wciąga powietrze i wiatrak od procka tez wciąga, z góry 2 wiatraki wypuszczają powietrze z obudowy.

Czy chłodzenie nie powinno być na odwrót ? tzw wiatrak z tylu obudowy powinien wypuszczać ciepłe powietrze które by szło od procesora ?

Temperatury 40C w spoczynku procka w stresie max 70C

Posiadam i7 7700k

 

Czekam na pomoc ! z góry Dziękuje :)

ssss.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

generalnie to tak jak na tym schemacie

 rrrrr1.jpg

 

Dodatkowo przenieś wentyl bequieta na drugą stronę tak aby wiał na listki radiatora w stronę wentyla wyciągającego ciepłe powietrze z tyłu.

Edytowane przez anioł2009
FeniOo
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm czyli jednak trzeba zmienić pozycje chłodzenia :D

Chyba, że po prostu wiatrak z procka dam na druga strone - wtedy powietrze cieple bedzie wylatywalo tą stroną co jest teraz wiatrak i zmienie jeszcze z tyly pozycje wiatraka na wypuszczanie też może tak być?

Edytowane przez FeniOo
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

lepiej by było zrobić jak na załącznym obrazku + zmienić stronę wiatraka na chłodzeniu cpu tak jak na obrazku

 

be-quiet-dark-rock-pro-3-22.jpg

 

Czarny wiatrak wieje na radiator skąd gorące powietrze pchane jest na biały a biały wywiewa to gorące powietrze z obudowy. Uwaga warunkiem tego typu ustawienia jest nawiew z przodu i/lub też z boku/spodu obudowy

 

Wszystko jest idealnie pokazane na obrazku w 2 poscie ;)

Edytowane przez anioł2009
FeniOo
komentarz
komentarz

Zrobiłem! Myślę, że teraz jest dobrze. Temperatury spadły i obudowa nie jest taka gorąca

zrobione.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Jest OK ;)

 

anioł2009
komentarz
komentarz

I o to chodziło :D

FeniOo
komentarz
komentarz

Dziękuje za wytłumaczenie :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.