x-kom hosting

Monitor podłączony do laptopa.

Mayw
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj podłączyłem laptop do monitora, bo chciałem zobaczyć jak to wszystko będzie się prezentowało. Po podłączeniu kolory na monitorze są tak żywe i jaskrawe, że prawie nie da się patrzeć. Rozdzielczość jest niby w porządku, ale widać piksele, takie pojedyńcze rozmazania napisów itp. Sprawdziłem to na starszych produkcjach i najlepiej wygląda to w Tibii. Na laptopie z rozdziałką 1366x780 wszystko dobrze wygląda, ale już na monitorze z większą rozdziałką widać piksele itp. Nie wiem jak to zmienić. Próbowałem zmieniać, bawić się rozdziałkami, ale nie ukrywam, że nie jestem specem jeżeli chodzi o techniczne sprawy. Monitor ma 60Hz. Ogólnie obraz z laptopa, który jest na laptopie jest o 180 stopni inny niż na monitorze. Kolory na monitorze są tak żywe, że naprawdę - nie da się na nie patrzeć, może to kwestia przyzwyczajenia do mojego laptopa. Rozdziałka jest niby poprawna, ale jednak widać piksele i wszystko jest takie... nieładne. Jeżeli ktoś może wiedzieć jak poradzić sobie z tym i jak poprawnie skonfigurować podłączenie to prosiłbym bardzo o pomoc. Piszę w tym dziale, ponieważ nie znalazłem lepszego działu forum, dla tego problemu. Pozdrawiam. 

Youki
komentarz
komentarz

Podaj model tego monitora.

 

Mayw
komentarz
komentarz (edytowane)

21,5" Samsung SyncMaster T22A300 LED z tunerem TV. Podłączyłem do telewizora i sprawa wygląda tak, że rozdziałka 1366x768 wygląda dobrze, ale

1920×1080 wygląda tragicznie. Litery zlane ze sobą, ledwo je widać. 

Edytowane przez Mayw
Youki
komentarz
komentarz

Możesz pokazać zdjęcie, zrzut ekranu jak to konkretnie wygląda?

Mayw
komentarz
komentarz
30 minut temu, Youki napisał:

Możesz pokazać zdjęcie, zrzut ekranu jak to konkretnie wygląda?

Problem jest taki, że na screenie tego nie widać. Jedyne co się różni to kolory. Screen zrobiony na monitorze w rozdzielczości 1920x1080 wygląda jakby był zrobiony na 1366x768. Nie widać różnicy w screenach jeżeli chodzi o rozdzielczość, tylko kolory. Różni się też rozdzielczość screenów. W załączniku jest screen. Obraz z lewej strony jest z monitoru, z prawej z laptopa. Rozdzielczość screena z monitora to 1355x700, rozdzielczość z laptopa 1169x689. 

Różnica.png

Youki
komentarz
komentarz

Zrób aparatem, te zlane litery powinno być widać. :)

Tak w ogóle to co to za laptop, jaki model karty graficznej?

  • Dobra wypowiedź 1
Mayw
komentarz
komentarz

Lenovo G50-80 i7. Karta graficzna to HD Graphics 5500. Wstawię zdjęcia za jakiś czas. 

Mayw
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem zażegnany. Wszystko ładnie wygląda. Wystarczyło pobawić się ustawienia monitora. Dziękuje za chęć pomocy. Temat można zamknąć/usunąć. 

Edytowane przez Mayw

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.