x-kom hosting

Komputer zawiesza się podczas instalacji sterowników AMD

Jazzers
utworzono
utworzono

Dzień dobry

Mój laptop to Lenovo G510 z kartą graficzną Radeon r7m265. Ostatnio po którejś aktualizacji AMD miałem problem z wydajnością, więc postanowiłem usunąć sterowniki i wgrać nowsze. Wedle wskazówek w internecie ściągnąłem program Display Driver Uninstaller i w trybie awaryjnym usunąłem sterowniki AMD. Wszystko fajnie, ale sterowniki AMD niestety zawieszają mi komputer w trakcie instalacji. Gdy opis instalacji wchodzi na "instalowanie sterownika ekranu" komputer przestaje reagować. Ściągałem starsze, nowsze i zawsze to samo. Jedynym rozwiązaniem okazało się ściągnięcie sterowników bezpośrednio ze strony Lenovo, ale są to sterowniki z połowy 2015 roku i komputer co prawda działa, sterowniki się instalują, ale widać znaczne pogorszenie jakości obrazu i skoki FPS.

Czy jakaś dobra dusza pomoże mi zainstalować poprawne sterowniki?

 

Bish
komentarz
komentarz

Chwila, chwila, skąd ściągasz sterowniki? Podaj link. Bo rozumiem, że ściągasz jakieś alternatywne sterowniki zamiast użyć tych oficjalnych?

Bish
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Jazzers napisał:

Wedle wskazówek w internecie ściągnąłem program Display Driver Uninstaller i w trybie awaryjnym usunąłem sterowniki AMD.

A co przeszkodziło w zwykłym odinstalowaniu sterowników z dodaj/usuń programy?

A teraz to co mnie zaciekawiło, stąd to pytanie:

3 godziny temu, Jazzers napisał:

Gdy opis instalacji wchodzi na "instalowanie sterownika ekranu" komputer przestaje reagować. Ściągałem starsze, nowsze i zawsze to samo.

 

3 godziny temu, Jazzers napisał:

Jedynym rozwiązaniem okazało się ściągnięcie sterowników bezpośrednio ze strony Lenovo, ale są to sterowniki z połowy 2015 roku i komputer co prawda działa, sterowniki się instalują, ale widać znaczne pogorszenie jakości obrazu i skoki FPS.

Najpierw piszesz, że ściągasz starsze, nowsze stery, i komp się wiesza, następnie piszesz że jedynym rozwiązaniem jest ściągnięcie z oficjalnej strony producenta. Stąd moje pytanie, chyba sam widzisz jak to brzmi.

Teraz drugi aspekt; najpierw piszesz, że ściągasz stery starsze i nowsze, wszystkie zwieszają Ci kompa, zaraz po tym piszesz, że ściągasz stery, z tej samej strony producenta i nagle wszystko zaczyna działać... Chwila, ale o co tutaj chodzi? To działają czy nie?

Jazzers
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Bish napisał:

Najpierw piszesz, że ściągasz starsze, nowsze stery, i komp się wiesza, następnie piszesz że jedynym rozwiązaniem jest ściągnięcie z oficjalnej strony producenta. Stąd moje pytanie, chyba sam widzisz jak to brzmi.

Teraz drugi aspekt; najpierw piszesz, że ściągasz stery starsze i nowsze, wszystkie zwieszają Ci kompa, zaraz po tym piszesz, że ściągasz stery, z tej samej strony producenta i nagle wszystko zaczyna działać... Chwila, ale o co tutaj chodzi? To działają czy nie?

Najnowsze sterowniki (te niedziałające) ściągałem ze strony AMD.

http://support.amd.com/en-us/download

Są sporo nowsze i komputer dużo lepiej na nich śmiga

Bish
komentarz
komentarz

Nie mogłeś tak od razu?

 

Jaki system masz? Możesz przywrócić system z przed momentu odinstalowania sterowników? Masz jakąś kopię zapasową? Jeżeli nie to zrób dysk naprawy na pendrajwa i uruchom go. Niech naprawi system i wtedy spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.