Mati1997

3500 - laptop na studia -używany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam laptopa na studia - w grę wchodzą głównie używki z gwarancją (poleasingowe bądź zakupione niedawno będące jeszcze na gwarancji) - zalezy mi na wszechstronnosci sprzętu oraz podstawowo na jak największej wydajności. Chciałbym poprosić o radę czy w takim wypadku lepiej szukać stacji roboczej typu DellM6700/6800 / HP8770w czy pójść w stonę sprzętu gamingowego MSI GE62/Lenovo Y700.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maniakiem gier nie jestem ale raz za jakiś czas lubię odpalić jakąś gierkę. Z tego co widzę to pod względem procesora i pamięci to sprzęty te są na bardzo zblizonym poziomie - jedyna większa różnica tkwi w karcie graficznej. Ale czy taki gtx nie podoła kompletnie programom typu CAD/INVENTOR ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowy Lenovo Legion Y520-15 https://www.x-kom.pl/p/373678-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-1281000-gtx1050.html

Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
Szybki 128 GB SSD M.2 PCIe
Podświetlana klawiatura
Głośniki Harman z Dolby Audio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy jest znaczącą różnica między gtx 970m oraz 1050m ? Gdyż udało mi się znaleźć w tej kwocie lapka z i7 6700hq, gtx970m,  16gb ddr4,  256ssd , win10. Jest sens szukać czegoś innego czy brać to co powyżej napisałem? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zostało pół roku gwarancji.  A odnośnie kart to z tego co wiem to 970 jest wydajniejsze od 1050.  Jedynie procek trochę słabszy od i7  7 generacji (7700hq) ale tylko o jakieś 7% - to chyba nie jest ogromna różnica . 

Edytowane przez Mati1997

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta