x-kom hosting

Błąd potencjalny dysku

SheAmuS
utworzono
utworzono

Witam serdecznie!

Już od samego rana napotkałem się z tym błędem. System wykrył potencjalny błąd dysku, w "Zabezpieczenia i konserwacja" klikam uruchom skanowanie, system po prostu nie reaguje. Gdy próbuje przeskanować go z poziomu mój komputer, skanowanie się rozpoczyna ale od razu pojawia się komunikat że dysk posiada błąd i w celu naprawy uruchom komputer ponownie, gdy klikam ta opcje komputer się uruchamia ponownie, ale naprawa się nie zaczyna i zwyczajnie się uruchamia. Gdy skanowałem dysk HD tune, dysk okazuje się zdrowy, w przypadku ponownego uruchomienia to programu już nie ma wraz z instalką, system tak jakby się cofał. 

Może ktoś pomoże mi się uporać z tym problemem, naprawdę byłbym wdzięczny.

Dodam, że windows jaki posiadam to jest 10, a dysk to ssd.

Pozdrawiam. 

Bish
komentarz
komentarz

Uruchom cmd z uprawnieniami administratora, i wklep:

sfc /scannow

jak skończy, to zrób screen i wklej tutaj.

SheAmuS
komentarz
komentarz

O to poproszony screen.

wiersz.jpg

Bish
komentarz
komentarz

Przynajmniej system nie ma uszkodzonych plików.

Zrób screen samego błędu, który się pojawia w Zabezpieczenia i konserwacja i też wrzuć.

SheAmuS
komentarz
komentarz

To tyle dobrze, lecz wydaje mi się że coś z nim jednak jest. Tak to wygląda w "Zabezpieczenia i konserwacja". Klikam cały czas "Uruchom skanowanie" i system po prostu na to nie reaguje.

s1.jpg

Bish
komentarz
komentarz

Dziwne, bo skanowanie zrobiłeś ręcznie, to  jest to samo. Jeżeli w jakiś sposób Ci przeszkadza ten komunikat, to uruchom przywracanie systemu, o ile masz jakąś kopię zapasową. Jeżeli nie masz kopii zapasowej, to odpal przywracanie systemu do stanu początkowego.

SheAmuS
komentarz
komentarz

To by się zgadzało. I tu też pojawia się problem a mianowicie, system nie reaguje na reset do stanu początkowego, co najlepsze dysku nie da się sformatować z poziomu diskpart, ani zainstalować innego systemu.

Bish
komentarz
komentarz
21 godzin temu, SheAmuS napisał:

dysku nie da się sformatować z poziomu diskpart

Przy tym wywala jakiś komunikat, błąd?

21 godzin temu, SheAmuS napisał:

ani zainstalować innego systemu.

Tutaj podobnie jak wyżej, jakiś komunikat, błąd?

 

Wrzuć screen z crystal disk info, albo podobnego programu (tylko rozciągnij go, by było widać wszystkie informacje).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.