x-kom hosting

Wybór fotela gamingowego

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Dźbry. Przymierzam się do zakupu fotela gamingowego, głównie ze względu na to, że krzesła z których korzystam aktualnie to zbrodnia na ergonomii i morderstwo kręgosłupa. Gamingowy dlatego, że często gram na kierownicy i chciałbym żeby to było w miarę wygodne. Wymagania są następujące:

 

- maksimum cenowe to 1000 złotych, może 1050;

- tapicerka materiałowa lub łączona materiał-sztuczna skóra - absolutnie nie sama sztuczna skóra;

- możliwie stonowany wygląd (akcenty kolorystyczne dopuszczalne, ale żadnych odpustowych projektów);

- możliwość zablokowania oparcia (tak żeby się nie odchylało), mile widziana regulacja kąta pochylenia oparcia.*

 

* - czy dobrze rozumiem, że prostsze krzesła z funkcją TILT powinienem odrzucić, czy TILT wcale nie warunkuje czy blokada istnieje czy nie?

 

Mam 173 cm wzrostu i ważę na chwilę obecną ok. 82-84 kg.

 

Na chwilę obecną interesują mnie te trzy modele:

- Nitro Concepts E220 Evo - https://www.morele.net/fotel-nitro-concepts-e220-evo-gaming-czarny-nc-e220e-b-991232/

- SPC Gear SR500F - https://www.morele.net/fotel-spc-gear-sr500f-grey-sr500f-975594/

- DXRacer OH/FD01/NG - https://www.dxracer-sklep.pl/pl/p/DXRacer-Seria-Formula-OHFD01NG/103

 

Czy coś z powyższych byście poradzili lub odrzucili? DXRacer z jednej strony jest przez wielu oceniany jako przereklamowana, zbyt droga chińszczyzna, ale jednak równie częste są opinie, że to jedne z najwygodniejszych foteli w tym zakresie cenowym. Pod względem wyglądu jest przyzwoicie, choć to ich bazowy model.

 

SPC Gear to teoretycznie nieco lepsza konstrukcja, nie ma TILTa tylko Multilocka. Wizualnie takie sobie, ale przebolałbym.

 

Nitro Concepts podoba mi się najbardziej. Trochę niepokoją mnie podłokietniki mocowane na stałe do oparcia, ale to niemiecki projekt, a u nich to wiadomo - wszystko musi być przemyślane na tip top. Ma co prawda boczki ze sztucznej skóry, ale "właściwa" część fotela wydaje się być fajnie tapicerowana. Nie ma regulacji pochylenia kąta, ale oparcie odchyla się maksimum o 15 stopni - nie wiem czy można to jakoś zmniejszyć.

 

Na żadnym nie siedziałem i takiej możliwości przed zamówieniem mieć niestety nie będę.

 

Z góry dzięki za opinie. :)

  • 3 tygodnie później...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia, kupiłem SPC Gear SR500F. Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach, jakość wykonania bardzo fajna. Bardzo wygodny, ale zarazem też dość miękki, co nie każdemu będzie odpowiadać (mi pasuje). Tapicerka przyjemna, choć jeśli ktoś ma w domu zwierzaka typu pies czy kot, to polecam w chwilach kiedy z fotela nie korzystamy, układać na siedzisku jakiś kocyk. Regulacja super :) Fotel się minimalnie "kiwa", ale mi to nie przeszkadza. Z tego co wiem, to nie wina egzemplarza, tylko chyba "ten typ tak ma". Jeśli ktoś kiedyś by chciał kupić taki fotel i miał pytania, piszcie na PW.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.