x-kom hosting

Pomoc przy wyborze jednego z dwóch Zenbooków do Web Designu / Grafiki

.Elemental
utworzono
utworzono

Witam !

 

Jako, że mój lapto-dinozaur się rozchorował, zmusza mnie to do zakupu nowego laptopa ale do rzeczy :D

Przeglądałem oferty z laptopami i w padł mi w oko Asus Zenbook. Problem w tym, że nie wiem na który z dwóch się zdecydować a różnica w cenie jest dość spora.. 

 

Zastosowanie i potrzeby ? Laptop musi być mobilny i lekki oraz posiada dobrą baterie / małe zużycie mocy (Macbook nie wchodzi w grę ponieważ uważam, że proporcje cena / jakość są beznadziejne). Będzie on codziennie zabierany z domu i głównie używany do internetu, Webdesignu, pisania Javascriptów / jQuery (Sublime Text) oraz musi bez problemu obsługiwać Photoshopa (Tworzenie UI, projektowanie stron itp), Illustrator oraz InDesign'a. Co do gier, to gram od czasu do czasu ale w takie tytuły, że Intel pociągnie owe gry bez problemu (Głównie gry 2D jak RimWorld czy Prison Architect i w sumie to wszystko).

 

Znalazłem te dwa laptopy ale nie mam pojęcia, czy opłaca się dopłacać tyle za wersję Pro. Jedyne, co przyciągnęło moją uwagę w wersji Pro, to 4 rdzeniowy procesor oraz 15 calowy ekran. Mocy GTX'a raczej nie wykorzystam nawet w 10%  Jeśli ten 1-szy pociągnie bez problemy to go wezmę. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak odbije się to na 2 rdzeniowym procesorze.. :/ (rzadko kiedy mam odpalone te 3 programy na raz)

 

ASUS ZenBook UX410UA 4 849,00zł
i7-7500U 2 rdzenie 2,70ghz do 3.50Ghz 4mb

16GB Ram 2133MHz

512GB SSD

14,0" FHD

Intel HD Graphics 620

 

ASUS ZenBook Pro UX550VD 7 399,00zł

i7-7700HQ 4 rdzenie 2,80Ghz do 3,80Ghz 6mb

16GB Ram 2400Mhz

512 SSD

15,6" FHD

Intel HD Graphics 630 + GTX 1050 4GB

 

Gdyby aktualny laptop się nie wyłączał był mniejszy oraz mobilny (Aktualnie jest uziemiony przez zniszczoną baterię oraz rozwalone zawiasy trzymające ekran) to nadal bym na nim pracował ^^, Niby stary a daje radę (i7-2630QM 2,00Ghz 8 Gb ram AMD HD 6650M 2GB) :D 

 

 

Pozdrawiam !

Youki
komentarz
komentarz

Tutaj na I7 7500U nie ma co patrzeć ;)

Zenbook PRO za drogo stanowczo, tylko te dwa modele wchodzą w gre/

  • Dobra wypowiedź 1
.Elemental
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej tylko zenbook ew. jeszcze VivoBook . Pierwsze kryterium to mobilność i rozmiar a dopiero potem parametry. Jak masz jakieś inne ciekawe propozycje, to słucham :) 

 

Ten jest dość ciekawy https://www.x-kom.pl/p/358845-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i7-7700hq-16gb-512ssd-win10.html

 

Intel Core i7-7700HQ 4 Rdzenie 2,80Ghz do 3,80Ghz

16 GB Ram 2400MHz

15,6" FHD

HD Graphics 630 + GTX 1050 4 GB
512 SSD

 

Teraz tak patrzę, że ma identyczne parametry niż Zenbook Pro a jest prawie dwa razy tańszy...

Youki
komentarz
komentarz

W vivobooku jest kiepściutka matryca TN, do tego jest wyraźnie głośniejszy.

Zenbook będzie OK, GPU raczej i tak wykorzystywać za często nie będziesz. Warto na CPU zmniejszyć napięcie, by obniżyć temperatury oraz ewentualny hałas.

Jedynym, głównym mankamentem jest RAM. Jest przylutowany i go nie wymienisz/dołożysz. 

Taniej, popatrz na XPS 15 9560 z outletu jeśli klawiatura UK Ci nie przeszkadza http://allegro.pl/dell-xps-15-9560-i7-8gb-256ssd-gtx1050-fhd-win10-i6959742304.html

  • Dobra wypowiedź 1
.Elemental
komentarz
komentarz

Świetny ! Dzięki za doradzenie. Raczej wezmę tego Dell'a. Tylko pozostają jeszcze dwa pytania.. Czy można dodać / zmienić w nim RAM i dysk ? Outlet to znaczy, że używany i przywrócony fabrycznie do stanu "nowego" ?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, to znaczy, w przypadku Della, że laptop z różnych powodów został zwrócony, niekoniecznie technicznych, nieodebrany czy wyprzedaż.

Refurbished to gdy sprzęt musiał trafić na serwis i zostać przywrócony do stanu używalności.

Podana aukcja jest akurat od dość znanego i ogólnie polecanego sprzedawcy.

Można, tylko trzeba rozkręcić obudowe a tutaj potrzeba Torxa T5. 

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
.Elemental
komentarz
komentarz

@Youki Dziękuje za wszelkie rady. Jeszcze jakbyś mógł doradzić model który wybrać. ^^

 

Mam do wyboru:

Starszy model XPS 9550

i7-6700HQ 2.6Ghz Turbo 3.5Ghz
GTX 960M 2GB
Dotykowy ekran

 

Nowszy model XPS 9560

i7-7700HQ 2,8Ghz Turbo 3,6Ghz
GTX 1050 4GB

Brak dotykowego ekranu

 

Po za tym niczym innym się nie różnią a różnica w cenie wynosi równe 1 000zł i nie wiem czy jest sens. Szczególnie, że wydaje mi się że do web designu dotykowy ekran jest nawet w miarę przydatny.

Youki
komentarz
komentarz

W 9550 musisz zwrócić uwage czy bateria była już wymieniana wziązku z akcją serwisową.

W 9560 lubią jednak cewki piszczeć, troche loteria, a może to przeszkadzać :/

  • Dobra wypowiedź 1
.Elemental
komentarz
komentarz

Okey, dzięki wielki ! :) Zapytam się sprzedawcy czy były wymienianie baterie. Zdecyduje się raczej na 9950. Piszczące cewki by mnie irytowały (Często pracuje w nocy gdzie jest martwa cisza) a na dodatek z GTX'a 1050 raczej nie będę korzystał. Forza H3 to jedyna gra którą na nim zainstaluje a 980'stka powinno se dać z nią rady.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.