x-kom hosting

Karta graficzna czy procesor

Radir
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział. A więc tak oto mój sprzęt(wiem,że nie jest najlepszy):

Procesor: Amd Phenom II x4 840

Karta graficzna: Amd Radeon 5670HD

Ram: 6gb (DDR3)

Płyta główna: A76GMV (Socket AM3)

Zasilacz: jakiś tam wiem, że 350W

Budżet: 300-350

Pytanie się rodzi takie: czy lepiej wymienić płytę główną płytę główną i procesor myślałem o tych:Procesor Intel G3258, 3.2 GHz, 3MB, BOX i  MSI H81M-P33(PCI-E DDR3), czy lepiej kupić jakąś używaną kartę graficzną np. Gtx 750ti. Celem jest płynna gra w Gta V. 

 

 

 

 

Edytowane przez Radir

essu1993
komentarz
komentarz

Ani jedno ani drugie nie pozwoli Ci grać płynnie w GTA V

Radir
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Rzecz kolego na tym sprzęcie gram w gta V na najniższych, ale w około 40fps'ach, więc jak nie chcesz pomóc to nie pisz!:)

2. Rzecz nie napisałem,że chcem grać w Gta V na jakichś najwyższych ustawieniach.

Edytowane przez Radir
igorigor
komentarz
komentarz

Ja bym dołożył drugie tyle i kupil procesor i grafike a te stare sprzedal, albo po prostu kup karte bardziej niz procesor sie sprawi w grze

essu1993
komentarz
komentarz

Dla mnie płynne granie to co najmniej na ustawieniach wysokich w stałych 60 FPS stąd np 6 GB RAM to za mało na GTA więc i 2gb trzeba by dołożyć 

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

autor gra na minimalnych bo HD 5670 nie pozwala na więcej, gdyby np kupił nowego GT 1030 za 300zł mógłby spokojnie pograć w średnich delatach FHD,  fakt procesor szału nie robi ale nie będzie ograniczał tej karty,  natomiast 6GB ramu przy średnich detalach spokojnie wystarczy, więc ogólnie proponuję GT 1030, to idealna karta do obecnej platformy, niewiele słabsza od GTX750Ti,

a jeśli chcieć wymieniać procesor to na pewno nie na G3258 bo przyrost będzie zbyt mały,  lepiej myśleć przynajmniej o G4560 lub i5 2400

 

z kolei dla i5 2400 taki GT 1030 będzie wąskim gardłem i przydałoby się coś lepszego, więc modernizować można w nieskończoność :)

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/lipiec/1030vs560/wykresy/gta5_1920.png

Edytowane przez Mogeto
  • Dziękuję 1
rafalluz
komentarz
komentarz

550 ma podobną wydajność do 1030, a jest droższy, więc 1030 się opłaca bardziej.

  • Dziękuję 1
Radir
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.