x-kom hosting

[2800-max4000]Laptop do Auto-Cada, internetu

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

szukam laptopa do auto cada, przeglądania internetu oraz oglądania filmów. Mogę przeznaczyć od 2800 do maksymalnie 4000 zł. Wiadomo im mniej tym lepiej. Chciałbym kupić dobry sprzęt a nie kastrata, niestety podobają mi się kompaktowe laptopy, które nie mają dobrych podzespołów, więc sytuacja się komplikuje :( 

Teraz przejdźmy do wymagań:

W gry grać nie będę, mam od tego komputer stacjonarny. Od czasu do czasu na wyjeździe ewentualnie lol lub csgo(chyba, że się nie da to nie ma problemu)

Komputer głownie będzie używany na uczelni, lub podróży. Chciałbym, żeby w miarę możliwości miał małe wymiary, i niezbyt szeroką ramkę dookoła ekranu.

Zależy mi też na dobrym ekranie, żeby była przyjemność z używania, 13 cali jest wystarczające, ale patrzyłem również na 15, które oferują więcej za mniejszą cenę.

Bateria dobrze by było gdyby długo trzymała, wymagam napędu SSD, może być nawet ten najmniejszej pojemności, HDD nie musi być, nie potrzebuje też napędu optycznego.

System może być, ale nie musi.

Dobrze by było gdyby laptop się nie grzał podczas oglądania filmów czy przeglądania internetu ponieważ większość czasu spędzi na kolanach :) 

Ogólnie rodzice w domu mają samsunga NP530U3C wymiary tego laptopa są dobre, ale ma zbyt duże ramki dookoła ekranu (chodzi mi tylko o wygląd, o podzespołach nie mówię bo na dzisiejsze czasy są lepsze opcje :D ).

Prosiłbym, żebyście podali mi dwie propozycje, jedną bardziej kompaktową, i drugą o lepszym stosunku ceny do jakości(podzespołów)

Z kompaktowych patrzyłem i mi się podobały:

-surface pro 4(tutaj nie wiem czy ten sprzęt uciągnie autocada)

-acer aspire s13 s5 (trochę duża ramka dookoła ekranu, na ostatnim miejscu z tej 3 bym go dał)

-asus zenbook ux410ua(laptop wygląda na bardzo ładny, ale czy polecacie go za tą cenę?)

Z większych to myślałem np o:

-acer aspire 5 i5-7200u

nie szukałem, więcej ponieważ aż tak się nie znam na podzespołach

 

Prosiłbym o radę :) 

 

Edytowane przez viepovsky

Youki
komentarz
komentarz

Szkoda, że napisałeś tak dwa miesiące wcześniej, na allegro w świetnych cenach można było znaleźć Dell E5470 z 4 rdzeniowym I5, bardzo dobrą matową matrycą IPS oraz pojemnym akumulatorem 62 Wh. ;) 

Surface Pro sobie odpuść, jak już to zwykły, Surface 4 na promocji z 8 GB RAm szukaj.

 

krystian922
komentarz
komentarz

Laptop Acer Aspire 5: https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gs3ep-001-977782
+Procesor Intel Core i5 7200U
+4GB RAM
+NVidia mx150
+Matryca FullHD
+Matryca matowa
+USB-c
+Klawiatura wyspowa
+Klawiatura podświetlana
+Windows 10

Gość
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Youki napisał:

Szkoda, że napisałeś tak dwa miesiące wcześniej, na allegro w świetnych cenach można było znaleźć Dell E5470 z 4 rdzeniowym I5, bardzo dobrą matową matrycą IPS oraz pojemnym akumulatorem 62 Wh. ;) 

Surface Pro sobie odpuść, jak już to zwykły, Surface 4 na promocji z 8 GB RAm szukaj.

 

Miałem od początku na myśli surface 4 :D , ale jednak jego podzespoły są bardzo słabe także mam mieszane uczucia co do tego sprzętu chociaż mega mi się podoba i wpasowałby się w to co potrzebuje :)

Poleciłbyś mi może jeszcze jakiś kompaktowy komputer 13 lub 14 cali tzn ultrabook który ogarnąłby cada? 

6 godzin temu, krystian922 napisał:

Laptop Acer Aspire 5: https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gs3ep-001-977782
+Procesor Intel Core i5 7200U
+4GB RAM
+NVidia mx150
+Matryca FullHD
+Matryca matowa
+USB-c
+Klawiatura wyspowa
+Klawiatura podświetlana
+Windows 10

A jest jakaś wersja z dyskiem ssd takiego laptopa lub podobnego w konfiguracji? Może jest coś ciekawego jeszcze, poleciłbyś coś?

  • 1 miesiąc później...
Youki
komentarz
komentarz

Lichy procesor do tych celów, szukaj coś przynajmniej z I5 8250U.

  • 1 miesiąc później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.