x-kom hosting

Wymiana i5 4690k

macko105
utworzono
utworzono

Cześć, zastanawiam się nad wymianą swojego i5 4690k na jakieś i7. Rozumiem że wymieniać go na i7 4790k nie ma sensu. Wymiana na i7 5xxx/6xxx/7xxx wiąże się z wymianą płyty głównej (msi z97-g43) i ramu (mam 8gb savage ddr3). Pozostałe części mojego komputera to: zasilacz thermaltake smart se modular 530w / dysk hdd + sdd / msi gtx970 / cooler grandis xe1236

Opłaca się wymieniać tego procka? Jeśli tak, to na co i jaki byłby tego koszt.

 

Jeśli chodzi o zastosowanie to czasami gram sobie w path of exile/hearthstone, czasami w coś bardziej wymagającego/nowszego. Czasami odpalam też sobie streama, a przy path of exile po nowym update fpsy strasznie skaczą.

Youki
komentarz
komentarz

Jak chcesz wymieniać platforme to poczekaj do premiery kolejne generacji przynajmnije.

 

macko105
komentarz
komentarz

a wiadomo kiedy takowa ma mieć miejsce?

 

Platformę niekoniecznie chcę wymieniać. Bardziej chodzi o to, jak prezentuje się ta i7 4790k względem i5 4690k w grach/streamowaniu. Przykładowo, w PoE stream na i5 4690k jest lekko męczący - spadające klatki. H1Z1 w ogóle nie da się streamować, bo procesor nie wyrabia. Nawet podczas gry w hearthstone czasami wszystko działa jakby chciało a nie mogło. Nie wiem czy to wina kolejnych aktualizacji do w/w gier czy samej sztuki procesora.

Youki
komentarz
komentarz

5 pażdziernika.

 

macko105
komentarz
komentarz

Uu, to bardzo nie jestem na bieżąco. 

W każdym razie, czy zmiana samego procesora zapewni mi płynny stream z w/w gier? Bo jeżeli tak to wymienię sam procesor. Jeżeli nie, to będę musiał czekać na nowe procesory i wtedy rozglądać się za jakąś i7

Youki
komentarz
komentarz

Do streamu tak, obecnie wystarczy zmiana na I7 4770K czy 4790K.

 

macko105
komentarz
komentarz

sprawdziłem wykorzystanie procesora i karty graficznej w przykładowym path of exile i o dziwo wyszło że karta ciągle 90/95%, procesor 50-70%.

Sprawdzałem msi afterburnerem. Może to jednak wina karty?

Youki
komentarz
komentarz

Tą I5 masz podkręconą?

macko105
komentarz
komentarz

tak, do 4,4ghz przy 1.28v jeśli dobrze pamiętam

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do GPU jaka wersja?
Pubg to wciąż beta a optymalizacja jest kiepska.

 

macko105
komentarz
komentarz (edytowane)

sterownik 385.41 z 21/08/2017

 

Nie mówimy o pubg'u. Chodzi mi o poe/h1/cs itp gdzie czuje znaczny spadek wydajności. Kiedyś h1 mogłem streamować, teraz to kompletnie odpada.

 

sprawdziłem zużycie gpu i cpu w gta v.

 

gpu 50-60%

cpu 60-70%

Edytowane przez macko105

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.