x-kom hosting

Problem z podłączeniem internetu po kablut ethernetowym do PC

Perlaaa
utworzono
utworzono

Witam,

na początek przedstawię specyfikacje komputera:

Płyta Główna: https://pl.msi.com/Motherboard/B150A-GAMING-PRO.html

Procesor:  Intel Core i5-7500

RAM: DDR4 8GB Ballistix

Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W, 80Plus Gold

Dysk SSD: kingston 60gb

HDD: 1TB Sygate

windows 10 64bit profesional

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Sterowniki do płyty główne pobierałem z internetu, (płyta ze sterownikami po włożeniu do napędu nie odpala) zainstalowałem większość ale jest coś nie tak jak powinno.

 

Największy problem polega na połączeniu z internetem, nie mogę w żaden sposób, podłączyć kabla ethernet do komputera, podłączam wyskakuje brak połączenia z internetem, w rozwiązywaniu problemów komputer twierdzi ze kabel ethernet nie jest podłączony, tylko ten sam kabel po podłączeniu do laptopa działa dobrze. 

Działam na karcie sieciowej zewnętrznej WI-FI TP-LINK która bardzo mnie irytuje, prędkość pobierania pliku z internetu sięga max 100kb/s przy internecie 10mb.. 

Proszę o pomoc, jakieś wskazówki, w załączniku jest screen z menadżera urządzeń.

 

 

ethernet.png

Perlaaa
komentarz
komentarz (edytowane)

niby zainstalowałem, czasem jest ze nie działa czasem ze działa nie wiem w każdym razie połączenie z internetem nie mam :/

nowe zdjecie.png

Edytowane przez Perlaaa
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy kabel ethernet to samoróbka, czy fabryczny produkt ? Czy są jakieś wybrzuszenia pod izolacją, pęknięcia, itd ? Czy możesz podstawić inny kabel ? W sklepie kilku metrowe kable ethernet kupisz za kilkanaście złotych, albo zapytaj kolegów.

Perlaaa
komentarz
komentarz

kabel jest fabryczny nie ma żadnych wybrzuszeń ani pęknięć, ten kabel działa po podłączeniu do laptopa.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ściągnij jakiegoś Linuksa typu LiveCD https://www.debian.org/CD/live/index.pl.html, wypal na płytkę jego obraz (nie plik tylko obraz). Uruchom z komputer z tej płytki i przekonaj się czy karta działa.

Perlaaa
komentarz
komentarz

teraz znów karta sieciowa nie działa, wczoraj tez nie działała, czy to może być wina płyty głównej ? 

Pamiętam że na samym początku przed instalacją jakichkolwiek sterowników działał mi internet, ale stery od dźwięku zainstalowałem później coś jeszcze i znów nie działa to co kolejny format robić czy jak dalej ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ta karta oficjalnie wspiera Windows 10, więc nie powinno być problemów. Może coś poprzestawiałeś i dlatego jest kupa, nie wiem.

Perlaaa
komentarz
komentarz

wlasnie chodzi o to ze ja manualnie nie zmienialem nic ;/

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj z tym linuksem, to chociaż będziemy wiedzieć czy karta jest sprawna.

Perlaaa
komentarz
komentarz

nie bardzo ogarniam tego linuksa i sie troche obawiam ze cos zepsuje. a na modemie zauwazylem ze czasem znika ten znaczek ze poloczony z komputerem.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nic nie zepsujesz, bo ten linuks odpali się bez instalacji, tylko z samej płytki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.