x-kom hosting

Pamięć RAM uszkodziła się.

WIkToRxYT
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio dużo postów na temat mojego nowego komputera wstawiałem i nadszedł ten moment kiedy się musiało coś zepsuć. Może na początek przedstawię wam specyfikacje Komputera.

 

Specyfikacja:

 

Płyta Główna: MSI B250M Mortar

Procesor: Intel i7 7700

Ram: KIT OF 2 ( 2x 4GB HyperX Fury DDR4)

Grafika: Manli GTX 750 Ti 2GB

Dysk SSD: Samsung SSD 840 Evo 120GB (Nie pamiętam modelu)

Dysk HDD: ST1000DM003-1SB102 Seagate 1TB

Zasilacz: Corsair CX450M

Obudowa: MSTech (Nie wiem jaka ale to nie istotne)

 

Od czego by tu zacząć.

 

Składałem komputer pierwszy raz i nawet mi to dobrze wyszło. Oglądałem tyle poradników na platformie YouTube że nie potrzebowałem pomocy Instrukcji.

Ale po godzinie zawiesił się komputer. Wystraszyłem się. Wyłączyłem przyciskiem Power i chce włączyć też przyciskiem Power to włącza się i po 2 sekunda wyłącza. Już nie chciałem nic robić to poczekałem do następnego dnia. Tata mi przyszedł pomóc bo nie wiedziałbym o co chodzi. Na początek myślałem ze to Płyta Główna się uszkodziła. Kabel z zasilaniem do Płyty Głównej (x24 PIN) nie chciał się docisnąć do końca ale potem udało nam się. I czasami startował a czasami nie. Potem przekładałem trochę kości ram i jedna nie działa ma takie trochę brązowe te blaszki czy jak to tam się nazywa. Wkurzyłem się ponieważ wkładałem kości ram tak ja w instrukcji pisało a mogłem z YouTube poradnik zobaczyć. Aktualnie w komputerze mam 1 kość 4GB RAM i trochę słabo!!! Problem jest taki że ta druga kość RAM co działa w komputerze też ma trochę takie brązowe blaszki ale działa. Podepnę wam tu plik z instrukcją do płyty. Ogólnie pytałem kolegi od taty to mówił że w biosie coś zmieniałem. Jak włączyłem pierwszy raz komputer to wszedłem do biosu i klikłem "F6 - optimal defaults" i uruchomiłem system z dysku". Co mogło być przyczyną zepsucia RAM? Ustawienia domyślne w biosie czy źle w instrukcji jest wytłumaczone? Płyta Główna,RAM i Zasilacz z tego samego sklepu "Cyberport GmbH". Proszę o pomoc co mam robić! Bo mi się wydaje że to nie moja wina.

 

Mam pytanko czy ta oto grafika będzie pasować do tego komputera LINK: "http://www.ebay.de/itm/MSI-GeForce-GTX-1050Ti-Gaming-X-4G-TwinFrozr-GDDR5-DVI-HDMI-DP-Grafikkarte-/401393474135?hash=item5d74ea5a57:g:i2MAAOSwOsBZnX3-"

 

Pozdrawiam

Wiktor

M7A69v1.0_EURO.pdf

cinomatic
komentarz
komentarz

Próbowałeś w różnych slotach sprawdzać tą jedną kość pamięci ?

Sprawdzałeś kości pojedynczo i tak uruchamiałeś komputer?

Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej  na kilka minut przy całkowicie odłączonym komputerze od prądu

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, cinomatic napisał:

Próbowałeś w różnych slotach sprawdzać tą jedną kość pamięci ?

Sprawdzałeś kości pojedynczo i tak uruchamiałeś komputer?

Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej  na kilka minut przy całkowicie odłączonym komputerze od prądu

Tak wszystkiego próbowałem. Komputer pracuje aktualnie na jednej pamięci. Tamta uszkodziła się chyba tylko dlaczego? Spróbuje ten sposób z baterią. PS: Jak jest ta uszkodzona kość sama w obojętnie jakim slocie to migają dwie lampki DRAM i CPU(W instrukcji pisze na ten temat) tak samo na dwóch kościach nie chce się uruchomić.

1 godzinę temu, cinomatic napisał:

Próbowałeś w różnych slotach sprawdzać tą jedną kość pamięci ?

Sprawdzałeś kości pojedynczo i tak uruchamiałeś komputer?

Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej  na kilka minut przy całkowicie odłączonym komputerze od prądu

Wszystko się zresetowało ale dalej pamięć nie działa! A może mam do tego sklepu napisać bo płytę główną i pamięć ram kupiłem od tego sklepu to może nowe mi wyślą?

cinomatic
komentarz
komentarz

Jeżeli próbowałeś wszystkiego i na tej kości ma problem to oddaj na reklamację.

I tak nie masz innego wyjścia.

 

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
6 minut temu, cinomatic napisał:

Jeżeli próbowałeś wszystkiego i na tej kości ma problem to oddaj na reklamację.

I tak nie masz innego wyjścia.

 

 

Spoko ale jak mi przyjdą nowe to mam tak samo włożyć do slotów RAM jak w instrukcji pisze? Bo boje się że znowu mi się RAM zepsuje.

cinomatic
komentarz
komentarz

ram mozna włozyc tylko na jeden sposob i nie ma tutaj zadnej folozofii 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz (edytowane)
2 minuty temu, cinomatic napisał:

ram mozna włozyc tylko na jeden sposob i nie ma tutaj zadnej folozofii 

Tylko dlaczego się zepsuła. Coś z płytą może być czy mogły być od początku uszkodzone? Bo na początku działały obydwie a teraz jedna tylko. I ta jedna działa na każdym slocie.

5 minut temu, cinomatic napisał:

ram mozna włozyc tylko na jeden sposob i nie ma tutaj zadnej folozofii 

 

17 godzin temu, WIkToRxYT napisał:

 

Pasowała by ta grafa do tego komputera jak nie to poleć jakąś grafikę do tej ceny ale GTX!!!

Edytowane przez WIkToRxYT
Bład
cinomatic
komentarz
komentarz

Bedzie pasowała. Co nie zmienia faktu że wersji od MSI się nie opłaca kupować. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.