x-kom hosting

i5 6600 + gtx1080

kwiatek0080
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 

Sprawa jest taka iż kupuję 1080 i wiem ,że mój procek i5 6600 może ją ograniczać pytanie jak bardzo nie zainwestowałem w k bo mam tanią płytę główną i wątpię żeby wgl dało się na niej cokolwiek podkręcić.Płyta to Płyta główna MSI H110M PRO-D.

Komputer do grania 1080p 144hz

Edytowane przez kwiatek0080

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

W lokacjach graficznych i tak karta będzie chodziła na 100%(w tytułach polegających na grafice), ale przez miejsca procesorowe średni FPS  spadnie.

Spoiler

Tu masz jakiś gameplay z OSD:

 

 

Edytowane przez szynszyl1337
kwiatek0080
komentarz
komentarz
5 minut temu, szynszyl1337 napisał:

W lokacjach graficznych i tak karta będzie chodziła na 100%(w tytułach polegających na grafice), ale przez miejsca procesorowe średni FPS  spadnie.

  Pokaż ukrytą zawartość

Tu masz jakiś gameplay z OSD:

 

 

A czy przy ewentualnej zmianie na na i7 6700 różnica będzie znaczna?
 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od budżetu i tego co chcesz osiągnąć

kwiatek0080
komentarz
komentarz

No chcę osiągnąć lepszą wydajność w grach a budżet no to narazie się skończył ale w przyszłości myślę o zmianie procka tak w granicy 1500zł

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W zależności jak wypadną nowe intele, ale gorzej niż obecny pojedynczy wątek raczej nie będzie, więc jak masz/będziesz miał gtx 1080 dobrym wyborem pewnie będzie i5/i7 i to najlepiej z K jak chcesz uzyskać jak najwyższą wydajność, choć i5 8600k pewnie wystarczy.

W każdym razie do i5 6600 może lepszym wyborem byłby gtx 1070 (lepiej uzupełniałyby się te podzespoły), to gtx 1080 zawsze da wzrost wydajności w lokacjach graficznych i w większym stopniu wykorzystasz monitor

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.