x-kom hosting

Problem z nowym ramem

morgenz
utworzono
utworzono

Cześć!

Dokupiłem dzisiaj dodatkową kość ram https://www.sferis.pl/pamiec-ram-kingston-hyperx-fury-ddr3-4gb-1600-mhz-cl10-czerwony-hx316c10fr-4-p331122 . Miałem zamiar dołożyć ją do 8gb tej pamięci

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-8gb-1600mhz-cl10-hx316c10f-8-637826/ . Niestety po dołożeniu nowej pamięci włącza się sam komputer, nie przesyła sygnału do żadnej z podłączonych do niego rzeczy(monitor,klawiatura,myszka). Uruchamia się normalnie się z 8gb pamięci które miałem wcześniej. Po dołożeniu albo po włożeniu w miejsce starego ramu tego nowego jest kompletna lipa. Próbowałem resetować bios za pomocą wyciągania baterii i zworki ale nic to nie dało. Moja płyta to https://www.asus.com/us/Motherboards/B85MG/.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może tutaj nie grać?

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli tylko ta nowa kostka w żadnym złączu nie działa to zwróć ją, skoro Twoja działa bez problemowo.

 

morgenz
komentarz
komentarz

Zapomniałem dodać że przy pierwszym uruchomieniu wszystko szło ładnie(w biosie wykazywało 12gb) do momentu odpalenia windowsa który wywalił bluescreena i wpadł w pętle resetowania i naprawiania, potem nie udało mi się ich już odpalić razem. Jak nic się nie uda wykombinować to ram leci z powrotem do sferis.

Chyba muszę odesłać ten ram ,8gb chodzi na co najmniej dwóch slotach, to nowe 4gb nie działa w żadnym. Czy istnieje jakiś sposób na upewnienie się ,że to ram jest walnięty ?

Youki
komentarz
komentarz
38 minut temu, morgenz napisał:

. Czy istnieje jakiś sposób na upewnienie się ,że to ram jest walnięty ?

Sprawdź jego działanie w innym komputerze, o ile masz oczywiście możliwość. ;)

 

PrzemyslawR
komentarz
komentarz (edytowane)

Możliwe, że bios ma jakieś opory. Spróbuj wyjąć całkowicie ram i włożyć tylko tą nową kostkę. Jeśli nie odpali to jest zepsuta. Poza tym w Windows 10 (chyba od wersji 10 ale nie jestem pewien) jest program - Diagnostyka pamięci systemu Windows.  Istnieje też bootowalny program memtest86, który trzeba nagrać na płytę, aby uruchomić. Jednak wątpię, aby one coś wykryły jeśli komputer nie uruchamia się tylko na tej kości. Ewentualnie można też zresetować biosa, ale musiał byś dokładnie poczytać jak w Twoim biosie się to dokładnie robi i jak zrobić kopie zapasową ponieważ można sporo namieszać jak ktoś się nie zna.

Edytowane przez PrzemyslawR
morgenz
komentarz
komentarz

Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc :) .Chyba kość jest naprawdę uszkodzona, podłączyłem ją do innego komputera i w tym przypadku komputer nie może się uruchomić włącza się i po 2-3 sekundach resetuje a monitor nadal nie okazuje żadnych oznak sygnału.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.