x-kom hosting

Athlon XP 2000+ O/C wysoka temperatura.

Mayster188
utworzono
utworzono

Witam, mam sprzęt taki jak w sygnaturze i teraz procesor ma temperatury od 55oC w idle do 65oC w stresie bez podkręcania. Pytanie jaka jest maxymalna temperatura tego procesora? Czy napięcie 1.712-1.748 jest dobre dla procesora. W evereście jest napisane Napięcie rdzenia: 1.50 - 1.65 V. Zmniejszyć w biosie napięcie np do 1.65? Czy spróbować podkręcić procka na takim napięciu jakie jest teraz?

piku
komentarz
komentarz

Temperatury normalne, mój Athlonek pracował stabilnie w temperaturach 75-85 stopni. Napisz jakie jądro posiada Twój Athlon (Thoroughbred, Thorton, Palomino), bo napięcia dla 2000+ ale na różnych rdzeniach wynoszą od 1.50 do 1.65V. Tu znajdziesz nominalne napięcia dla Athlonów XP: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesor%C3%B3w_Athlon_XP

Kręć procka na obecnym napięciu, w razie co zawsze możesz je nieco zwiększyć (o ile to zależy od jądra procesora).

Mayster188
komentarz
komentarz

Thoroughbred A, revision A0, standardowe 1,65 V. Do ilu podkręciłeś swojego procka?

falcon1984
komentarz
komentarz

W starym kompie miałem AMD 2000+ XP, miał 52C w idle ;)

Gość
komentarz
komentarz

A ja mam Athlona XP 2400+ (TB) stres 40*C (buda bez paneli bocznych, dodatkowych wentylatorów, grafika pasywna home-made)

Mayster188
komentarz
komentarz

Postanowiłem dzisiaj podkręcić procka dałem 12,5x140=1750 i pamięci dałem na auto, było ok. Ale szybkość pamięci spadła do 280MHz. Komputer zamiast przyspieszyć zwolnił(takprzynajmniej mi się wydawało) Czy da się podkręcić FSB bez zmian w RAM-ach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.