x-kom hosting

Upgrade komputera pod gry z 2500k

agent123559
utworzono
utworzono

Witajcie, chciałbym ulepszyć swojego kompa przede wszystkim o kartę graficzna ponieważ teraz posiadam radeona 6850. Na kartę chce przeznaczyć około 2000 zł dlatego, że tak za około rok chce wymienić całego kompa i żeby mi karta została. Druga rzeczą jest monitor który kupuje do cs go, 240 Hz który już wybrałem. Myślałem jeszcze nad pamięcią ram. Albo wymienić na inne więcej taktowane lub dokupić do tych 4 GB jeszcze bo mam tylko 4 GB 1600 mhz. Cały sprzęt jest w sygnaturce. Procesor podkręcony na 4,5 GHz. Przede wszystkim rozmawiamy tutaj o cs go. Może jakaś inna grę odpalę ale nie jest to najważniejsze. 

 

Jeszcze mam pytanie o zasilacz czy 550 w mi wystarczy jak kupię lepsza kartę. I czy zasili on ta kartę ? 

 

Pozdrawiam

agent123559
komentarz
komentarz

Pomoże ktoś ? Chce zamówić na dniach kartę 

agent123559
komentarz
komentarz

Proszę o pomoc bo sam nic nie mogę wymyślić. Zastanawiam się czy kupować 1080 czy zostać przy 1060 i jak będę zmieniał całego kompa to wymienić wtedy kartę. 

Youki
komentarz
komentarz

Dokup RAM do obecnych, wymiana na wyżej taktowane i tak nie ma sensu, bo za rok będziesz musiał na DDR4 zmienić jeśli będziesz wymieniać całość.

 

agent123559
komentarz
komentarz

A jest sens kupować teraz 1080 czy wziąć na razie 1060 i później sprzedać ? Zastanawiam się czy będzie jakaś różnica teraz pomiędzy 1060 a 1080 przy tym procesorze jeśli chodzi o CS GO ? 

daniel89pl
komentarz
komentarz

CS GO to gra procesorowa mocny procesor się liczy, grafika wystarczy 1050Ti .

agent123559
komentarz
komentarz

A jak wytłumaczyć ten filmik ? Wiesz do cs go wystarczy nawet zintegrowana grafa ale mi chodzi żeby działało jak najlepiej do mojego procesora. 1080 na pewno będzie blokowane przez mój procesor ale ciekawi mnie czy będzie jakaś różnica pomiędzy 1060 a 1080 na moim procesorze w tym momencie bo jeśli będzie to biorę 1080 bez wachania. Tutaj filmik na to o co mi chodzi. 

 

daniel89pl
komentarz
komentarz (edytowane)

6800k nie jest najlepszym wyborem do grania w CS:GO . 

 

Tutaj na tych filmikach widać jasno że dodatkowo był procesor obciążony przy słabszej grafice . Ktoś sobie jaja zrobił , anie rozdzielczości ekranu nie podane, ani ulepszacze jakie zastosowane, nic . JAkim kablem przekazywany obraz , czy coś dodatkowo odpalone, bo jak jeszcze ma być np. steramowane lub przechwyt jak tutaj to nie dziwne że grafika lepsza mniej obciąża procka i ją. Ja bym tego testu nie brał pod uwagę .

Edytowane przez daniel89pl
agent123559
komentarz
komentarz

Sorry ale nie rozumiem w ogóle tego co napisałeś. Chce się tylko dowiedzieć czy przy moim procesorze będzie różnica pomiędzy 1060 a 1080 w cs go. Wiem, ze to ciężkie pytanie bo rzadko żeby ktoś takie testy robił ale to jest to co chce wiedzieć. A nie czy 6800k jest dobry do cs go. 

daniel89pl
komentarz
komentarz

Czy będzie różnica to zależne jest od tego co dodatkowo będziesz robił przy odpaleniu CS:Go jakie programy w tle będą działać, itd . Tak jak mówiłem do grania w CS:Go wystarcza GTX1050Ti a liczy się mocny procesor. Jak chcesz jakies ulespszacze grafiki w grze włączać, do tego streamować czy masz ekran więcej jak fHD to trzeba lepszą grafikę. Do fHD i tylko grania wystarczy 1050Ti, do jeszcze czegoś w tle to 1060 lepiej brać, a 1080 to sobie odpuść nie wiele a prawie nic Ci to nie da, bo tutaj główną rolę odgrywa szybki procesor i szybka pamięć .

agent123559
komentarz
komentarz

A masz może jakieś argumenty na potwierdzenie tego co piszesz ? bo patrząc na filmiki na yt to widzę, że jednak karta graficzna w krytycznych momentach daje dużo np jak się dużo dzieje na mapie to potrafią gorsze karty mocno zwolnić jeśli chodzi o fps.

Evenement
komentarz
komentarz

na dniach będę się przesiadał z r9 390x (wydajność podobna do 1060) na GTX 1080 to Ci opowiem o wrażeniach. Aha, posiadam procka i5 3470 :)

agent123559
komentarz
komentarz
4 hours ago, Evenement said:

na dniach będę się przesiadał z r9 390x (wydajność podobna do 1060) na GTX 1080 to Ci opowiem o wrażeniach. Aha, posiadam procka i5 3470 :)

Super, dziękuję Ci bardzo ! To będzie porównywalnie jeśli chodzi o procesor bo ja mam podkręcony. Najbardziej mnie ciekawi CS GO. Może być zrobił ten benchmark przed i po z tego filmiku co wyżej podałem ? 

Evenement
komentarz
komentarz (edytowane)

R9 390x już sprzedany, nie zdążyłem zrobić żadnego benchmarku. FPS w CS:Go oscylowały w granicach 180-240 na tej karcie (FULL DETALE 1440P). Jak dojdzie GTX 1080 to chętnie nagram filmik z kilku gier :)

Edytowane przez Evenement
agent123559
komentarz
komentarz

Ok, w takim wypadku czekam na Twoje spostrzeżenia jeśli chodzi o CS GO, czy się zwiększy ilość fps. 

Evenement
komentarz
komentarz
Dnia 19.09.2017 o 09:59, agent123559 napisał:

Ok, w takim wypadku czekam na Twoje spostrzeżenia jeśli chodzi o CS GO, czy się zwiększy ilość fps. 

Sorry, ale jak zwykle mam problem z DHL-em , paczka z kartą idzie już 2 tygodnie...

agent123559
komentarz
komentarz

Trudno, poczekamy razem

  • 3 tygodnie później...
Evenement
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.09.2017 o 00:08, agent123559 napisał:

Trudno, poczekamy razem

Mam kartę, i muszę przyznać że akurat w CS:Go to wielkiej różnicy nie ma. Może z 5% na korzyść GTX 1080. Jeśli chodzi o tą grę to upgrade procesora już tylko coś zmieni

Edytowane przez Evenement
tak, jest powód
agent123559
komentarz
komentarz

Kupiłem 1060 6 GB jednak. To dobrze ze się nie pokusiłem o 1080. Resztę kasy przeznaczę na monitor 240 Hz tylko nie wiem jaki 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.