x-kom hosting

"Aktywacja systemu Windows"

ZjaranyTomasz
utworzono
utworzono

Witam.
Jakieś pół roku temu byłem zmuszony do zakupy systemy ponieważ stary (win7) wywalił się, a nie byłem już niestety w posiadaniu płyty z systemem.
Niestety nie było mnie stać wtedy na wydatek rzędu 2 stów gdyż nie pracowałem, wtem spadł mi kumpel z niebios mówiąc że on zakupił swój system na aukcji (allegro) gdzie ludzie po taniości sprzedają klucze do systemu z komputerów,które zostały cofnięte ze sprzedaży z jakiś tam powodów. 
Podesłał mi więc link od którego allegrowicza on kupował system i zakupiłem go również ja (kosztowało to jakoś 20, czy 25 zł) wszystko ładnie pięknie aż do dziś.
System poprosił mnie o wprowadzenie klucza, w lewym dolnym roku wyskakuje watermark "aktywuj system windows" co uniemożliwia mi niektóre funkcje w systemie jak np. zmiana tapety. 
Pytałem kumpla czy też miał taki problem, niestety nie. 
Tak więc czy ktoś z was może wie jak temu zaradzić ? jak usunąć watermarka, który widnieje zawsze nie ważne co ? i jak pozbyć się tego problemu by win widział że ma ten klucz ? 
Tak mam dowodu na zakup systemu, mam fakturkę (tak wystawiali) i wszystko. 

ZjaranyTomasz
komentarz
komentarz (edytowane)
12 minut temu, Youki napisał:

Klucz jest jak najbardziej legalny, faktura została wydana a komputery z tej firmy szły do utylizacji z tego co wyczytałem na aukcji, nie byłem jedyną osobą która kupiła tam system a było ich klika set osób, więc jak najbardziej mieli prawo do sprzedaży tych kluczy i wątpię by były "lewe" w dodatku oferowali pełną pomoc w razie jakichkolwiek problemów przy systemie.  
Edit : dodaję również link do aukcji w której wszystko jest opisane : https://archiwum.allegro.pl/oferta/windows-10-professional-64-32bit-automat-24-7-fvm-i6767324229.html

 

komeko
komentarz
komentarz

Przecież w opisie aukcji jest jak byk że służą pomocą po zakupie więc dzwoń do nich :-). Na dodatek przysługuje ci dwa lata reikojmi o ile firma jeszcze istnieje

ZjaranyTomasz
komentarz
komentarz

Tak, napisałem najpierw maila zobaczymy czy odpiszą. 
I tak istnieje, najwyraźniej mają się dobrze skoro mają tyle wystawionych ofert na stronie. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłeś klucz ale nie licencje. Klucz to alfanumeryczny kod zabezpieczający, natomiast licencja to prawo do użytkowania kopii systemu. Cytat z treści aukcji:

Cytuj

Przedmiotem aukcji jest klucz do aktywacji systemu

Ty NIE MASZ prawa legalnie użytkować system Windows.

 

Druga sprawa jest taka, że te złomowane komputery miały Windows na licencji OEM, czyli były dożywotnio związane z danym komputerem. NIE MOŻNA sprzedawać używanego Windows w wersji OEM oddzielnie od sprzętu. Licencja OEM wiąże daną licencję z płytą główną komputera i obudową.

 

Windows w wersji BOX można sprzedawać oddzielnie, ale jest on zwykle droższy.
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.