x-kom hosting

Adapter PCI USB 3.0

indk21
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ostatnio wymieniłem obudowę mojego PC'ta, ponieważ poprzednia była już stara i miała słabe chłodzenie (półtora roku temu złożyłem nowy komputer, a raczej prawie, bo została obudowa i dyski twarde z poprzedniego, wymieniłem pozostałe bebechy). Już po zakupie, jak się okazało, moja nawet nie dwuletnia płyta główna nie ma wejścia dla kabla zasilającego usb 3.0, przez co nie mogę podłączyć gniazd usb panelu frontowego obudowy i jak chce podłączyć do komputera coś przez usb, to muszę się za każdym razem wczołgiwać pod biurko i podpinać dane urządzenie do usb jakie ma płyta główna. I teraz pytanie, ponieważ na płycie głównej mam wolne wejście PCI, czy jest jakiś adapter PCI do którego mógłbym podłączyć ten kabel zasilana usb 3.0?

Edytowane przez indk21

Youki
komentarz
komentarz

A wolnego złącza USB 2.0 onboard na płycie głównej nie masz?

 

indk21
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapewne mam, ponieważ w poprzedniej obudowie w panelu przednim miałem usb 2.0 i normalnie  były podłączone do płyty głównej, ale aby podłączyć złącze usb 3.0 potrzebuje jakiegoś adaptera, bo kable zasilania usb 2.0 i 3.0 są inne. Ogólnie to ja tych części z jednej obudowy do drugiej nie przekładałem, tylko robili mi to w komputroniku i informatyk który się tym zajmował powiedział mi że płyta główna nie ma gniazda do kabla zasilania usb 3.0 i że mam dwie opcje jeżeli chce by usb 3.0 w panelu przednim obudowy działały, albo kupię port pci albo nową płytę główną która gniazdo do kabla zasilania usb 3.0 posiada. Chciałem kupić adapter PCI na miejscu, ale gość powiedział że nie przypomina sobie aby taki mieli gdziekolwiek na składzie, dlatego szukam sam na własną rękę w sieci, ale znajduje tylko takie z wejściami na pendrive i inne urządzenia, a mi chodzi o samą przejściówkę. Może podam model mojej płyty głównej, jeżeli to okaże się przydatne przy rozwiązaniu problemu: Gigabyte H81M-S2V.

Edytowane przez indk21
Youki
komentarz
komentarz
59 minut temu, indk21 napisał:

bo kable zasilania usb 2.0 i 3.0 są inne

No i są takie adaptery, że z tego 3.0 wychodzisz na 2.0 i do płyty głównej podłączasz. ;)

 

indk21
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jak się nazywa taki adapter? Kiedy wpisuje adapter usb 3.0 czy inne podobne hasła, to wyskakują mi całe moduły z wejściami, a mi jest potrzebne same złącze, bo gniazda moja obudowa posiada. Czy chodzi o coś takiego? link

Edytowane przez indk21
Youki
komentarz
komentarz

Tak, dokładnie coś takiego.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.