x-kom hosting

Nietypowy MEMORY MANAGEMENT

Kynato
utworzono
utworzono

Dobra błagam o pomoc bo ja już nie wiem co robić. Zakupiłem wczoraj nowego Msi gtx1060 6gb. Wmontowałem elegancko, reinstalacja sterowników, odpalam sobie PLAYERUNKNOWNS BATTLEGROUNDS (xd) i nagle pyk, bsod memory management. Mysle sobie, ze to jednorazowy problem po zmianie karty. Odpalam jeszcze raz gierke kilka razy i cał czas to samo. Czasami pozwalalo mi pograc kilka minut wiecej. Poszukalem w necie to co moze byc. Robiłem skany Ramów bo to podobno najprawdopodobniej to, ale wszystko w porządku (z resztą te ramy od 3 lat nie miały problemów). Po jednym ze skanów, ktore nic nie wykazywały, udało mi się odpalić gierkę i pograć sobie z 2h. Dzisiaj znowu jest ten sam problem. Tutaj wstawie specyfikacje: 

i5-4430

Msi gtx1060 6gb 

2x4gb ddr3 Kingston khx1600c9d3b1k2

zasilacz Thermaltake Smart SW 630W

hdd 1tb

ssd od kingstona 128gb i system na nim

Win10Pro 64bit

 

Na wszystkim najnowsze dostępne sterowniki (nie bety)

 

Dzwonilem do Msi to mowią, ze to nie problem grafiki tylko ramu (ktory skanowałem i niby w porzadku) albo, że nie wystarcza zasilania (wątpie bo 630W to dużo, licząc jakies 450W po odjęciu sprawności, powinno elegancko wystarczyć jeszcze z zapasem). 

 

Moje pytanie to co mam z tym zrobić. Moge jeszcze w 13dni zwrócić kartę. Czy to możliwe, że mam przyblokowane zasilanie np do niższej wartości w Biosie?

pozdrawiam i z góry dziękuję. 

 

Youki
komentarz
komentarz
37 minut temu, Kynato napisał:

Robiłem skany Ramów

Programem?
 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zresetuj ustawienia BIOS.

  • Dobra wypowiedź 1
Kynato
komentarz
komentarz
38 minut temu, Youki napisał:

Programem?
 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Wrzuce wieczorem jak wroce z pracy. Dzieki!

39 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Zresetuj ustawienia BIOS.

Trzy lata temu kupilem czesci do pc i kolesie w sklepie mi go składali. Musze coś wiedzieć zanim go będe resetował? Coś mam zapisać przed tym procesem? Dzieki za odpowiedz!

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Kynato napisał:

Coś mam zapisać przed tym procesem?

Nie.

 

Kynato
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Youki napisał:

Nie.

 

Zaktualizowałem sobie biosa z 3.0 do 3.A (10 wersji do przodu xoxo). Nie testowałem jeszcze czy teraz sie nie wywala. Chciałem zresetować biosa, ale u mnie na płycie głownej nie ma żadnego przełącznika, ani guzika. Poszukałem troche sam i przeczytałem, że trzeba albo wyviągmąć baterie, albo coś zrobić z wejściem JBAT-1 na płycie. Nie chce ryzykować więc jeszcze zapytam Ciebie. Podpowiesz mi jak to zrobić?? Dzieki jeszcze raz. 

Youki
komentarz
komentarz

Wyłącz PC,  odłącz od zasilania, wyciągnij baterie z płyty głównej na dłuższą chwile i włóż ponownie. ;) 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

Kynato
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że aktualizacja BIOS pomogła. Na razie system działa stabilnie, chociaż po jednej sesji komputer miał dziwne ataki braku połączenia, ale mieszkam na wsi z internetem radiowym, więc nie wyciągam z tego żadnych wnioskow na ten moment. BIOSa w koncu nie resetowałem bo chyba nie ma potrzeby. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Gdyby coś się działo to jeszcze napiszę. Pozdrawiam. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.