x-kom hosting

(Nie)działający klawisz "Z" [Klawiatura Hykker(biedronkowa)]

FENZIGO
utworzono
utworzono

Witam! Mam mały problem z zakupioną 3-4mies temu w biedronce klawiaturą mechaniczną firmy Hykker, mianowicie chodzi o klawisz "z" który nie zawsze chce ze mną współpracować.

Problem zaczął pojawiać się 3-5dni temu gdy w trakcie gry w "osu!"(która bądź co bądź może być przyczyną uszkodzenia klawisza) odnotowałem znaczny spadek celności który jak się później okazało był spowodowany niepoprawnym działaniem klawisza "z".

Temat zakładam korzystając z wymienionej klawiatury i w trakcie tworzenia średnio co 2 zdanie musiałem poprawiać ze względu na brak lub nadmierną ilość litery "z".

Chwilę przed wejściem na forum przeprowadziłem mały test aby zobrazować problem, klikając naprzemiennie z jednostajną prędkością(mniej więcej) klawisze "z" oraz "x".

Oto co z tego wynikło:

Spoiler

zxzxzxzxzxxzxzxxzxzxzxxxxxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxxzxzxzxzxxxxxzxzxzxzxzxxxxxzxxzxzxzxxxxxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxxxzxzxxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzx

Tutaj wklepywałem klawisze nieco szybciej:

Spoiler

xzxzxzxzzxzxxxxxzzxzzxzxzxzxzxzxxxxxxzzxzxxxxxzxzzxzxxxxzxzxzxzxxxzxzxxzxzxzxzxzxxzxzxzxxzxzxxxzzxzxxxxxzzxzxzxxzzxxxzxzxzxzxzxzzxzxzxxzxxzxxxzxzxzzxzzxzxzzxzxzxzzxz

 Klawiatura nadal jest na gwarancji jednak z Biedronkowym udzielaniem gwarancji miałem już "przyjemność" i wolałbym już zniszczyć klawiaturę próbując ją naprawić niż przekomarzać się z ich pracownikami.

O ile zazwyczaj nie mam problemów z samodzielną naprawą poszczególnych elementów mojego zestawu komputerowego, tak temat klawiatur jest mi już mniej znany i jest to pierwszy raz gdy spotykam się  jej uszkodzeniem.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc w sprawie! :) 

Bish
komentarz
komentarz

Przyczyn może być sporo... Już się spotkałem z uszkodzonym lutem (tak, trzeba było od nowa lutować). Druga sprawa, blaszka resetująca naciśnięcie. Musiałbyś sprawdzić czy się nie odgięła.

Zanim zaczniesz się bawić w samonaprawę, nie przekomarzaj się, tylko wymuś na nich wysłanie klawiatury na gwarancję. Chcesz wywalić kasę w błoto, baw się w naprawę, jak wolisz :)

FENZIGO
komentarz
komentarz

@Bish Po stworzeniu tematu obejrzałem krótki filmik prezentujący działanie przełączników mechanicznych aby nieco bardzie zorientować się w sytuacji i wziąłem się za zdjęcie górnej płyty z klawiatury i okazuje się że miałeś po części rację z tą blaszką.

Paproch który zawieruszył się pod klawiszem sprawiał że blaszka zbaczała z toru i nie zawsze wracała na swoje miejsce.

Tak więc dzięki za podpowiedź, temat wyczerpany w 3 postach :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.