x-kom hosting

Mniejszy Upload po awariach Operatora

LeitoPL
utworzono
utworzono

Witam,
Ostatnio przez ponad tydzień miałem problemy z internetem ponieważ były awarie u operatora dokładniej Neostrada przez burze itd. Teraz już internet wrócił do normy, wszystko działa ale spadł mi Upload nie wiadomo dlaczego. Normalnie było to 40 Mb Download i 6-7 Mb Upload. Teraz Upload spadł do Max 3 Mb i to się utrzymuje już od paru dni od kiedy nie ma problemów po stronie operatora Neostrady. Czy jest coś co mógłbym zrobić ze swojej strony żeby to wróciło do starych wyników (6-7 Mb Upload) ? Może Neostrada może coś z tym zrobić, ale boję się że oleją temat skoro internet działa, a prędkość jest wystarczająca według umowa. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bish
komentarz
komentarz

To zależy ile masz uploadu na umowie. Patrz też na to, że jest w niej magiczny zapis przy prędkości "DO". Czyli download do 40Mb/s i upload do 6Mb/s. Więc up/down może być mocno zaniżony.

Sprawdź czy nie masz takiego czegoś jak gwarantowana przepustowość łącza w umowie. Jeżeli nie, to leżysz i kwiczysz, albo zmieniasz operatora, jeżeli coś się nie zgadza.

A zrobić z tym, to nic nie zrobisz. Jedynie co, to możesz się zgłosić do uokik.

LeitoPL
komentarz
komentarz

No właśnie według umowy wszystko w granicach od 2 do 8 Mb Upload jest okej. Tylko dziwi mnie to, że zawsze miałem w granicach 5-6 Mb Upload a teraz nagle 3Mb i z jakiej racji tak się zrobiło / oni zrobili ;/

politolog
komentarz
komentarz

Zgłoś do Neostrady problem z uploadem , powinna wystarczyć ponowna konfiguracja portu na DSLAMIE .

 

 

  • 2 tygodnie później...
LeitoPL
komentarz
komentarz

Na infolinii olali temat, lub nie potrafią mi odpowiedzieć dlaczego nagle spadł mi Upload bez przyczyny. Tutaj są statystyki z Routera. Zdjęcie użytkownika Mikołaj Trepka.

image.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.