x-kom hosting

Nieobsługiwany sprzęt - Problem z wystartowaniem gier bez dedykowanej karty graficznej

Matexen
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, miesiąc temu zepsuł mi się komputer, od tamtego czasu nic z nim nie robiłem w końcu zacząłem kupować części i składać nowy (chwilowo bez karty graficznej) wszystko nowe, jedyne co wyciągnąłem z starego komputera to dysk twardy (ponieważ dane itp) i dość często wyskakuje mi taki komunikat: tKomV7c.png

Chciałem sobie zagrać chwilowo bez karty w CS 1.6/GTA SA, CS działa lecz GTA nie, zakręci chwilę kółkiem obok kursora i zero odpowiedzi w procesach też nie ma żadnego znaku życia.

Pentium G4560

MSI B250M PRO VDH

4GB Hyper Fury 14CL 2133 (DDR4)

 

Dodam, że po zainstalowaniu sterowników z płyty głównej jest to samo.

Edytowane przez Matexen

Bish
komentarz
komentarz

A system to....?

Matexen
komentarz
komentarz (edytowane)

 

1 godzinę temu, Bish napisał:

A system to....?

A, windows 7 64bit 

Edytowane przez Matexen
Youki
komentarz
komentarz

Na W7 z tym CPU będziesz miał takie "kwiatki".

Nie wiem czy ta opcja jeszcze działa, możesz próbować

Cytuj

Ostatecznie winowajcą okazał się ciekawy plik wuaueng.dll. W nim oprócz mnóstwa funkcji związanych z telemetrią, znalazły się dwie, IsCPUSupported i IsDeviceServiceable, które związane są właśnie z testem rodzaju procesora. IsCPUSupported wywoływane jest tylko w tym kontekście, co pokazuje, jak sztuczne jest ograniczenie wprowadzone przez Microsoft.

Na szczęście łatwo pozbyć się tej blokady aktualizacji, łatając pliki wuaueng.dll, tak jak zeffy opisał to w swoim wpisie na GitHubie (np. dla Windows 7 x64 zamieniamy pod offsetem 0x26C948 wartość dword_600002EE948 z 0x01 na 0x00 – to sprawi, że funkcja IsDeviceServiceable zwróci informacje o wspieranym procesorze). Jako że offsety będą się jednak zmieniały, najlepiej skorzystać z gotowego skryptu, który działa już z poprawkami z kwietnia (KB4012218, KB4012219, KB4015546, KB4015547, KB4015549 oraz KB4015550).

Uwaga – łatka wciąż oznaczona jest jako alfa, przed wprowadzeniem zmian warto przygotować punkt przywracania systemu.

https://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacje-Windows-7-trafia-na-Ryzena-i-Kaby-Lake-dzieki-tej-latce,News,80599.html

  • Dziękuję 1
Youki
komentarz
komentarz

Masz tam link do gotowego skryptu

 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.