x-kom hosting

Drugie, niezależne konto użytkownika.

Adamus148
utworzono
utworzono

Witam, używam komputera głownie do gier, a dziewczyna (ten sam komputer) do pracy. Od dłuższego czasu próbuje założyć jej drugie konto w Win10, na które będzie się mogła się logować po uruchomieniu komputera i gdzie będzie miała dostęp do jednej, wybranej partycji dysku. Niestety, kiedy zakładam drugie konto, nie jest ono niezależne od konta administratora, tzn co usunę lub zainstaluję pojawia się jednocześnie na drugim koncie. Ja widzę wszystkie jej programy, a ona na swoim koncie wszystkie moje gry etc. Kombinowałem z przydziałami dysku ale bez zadowalających rezultatów. 

I drodzy koledzy tu pada pytanie i prośba o pomoc: Czy jest możliwość, aby utworzyć dwa osobne, nie zsynchronizowane ze sobą konta użytkowników, posiadające własne miejsce na dysku ? Chodzi mi tak naprawdę o stworzenie dwóch komputerów w jednym :)

 

Jeżeli tak, to bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam Adam ! 

Bish
komentarz
komentarz

Najprostrzym sposobem jest stworzenie drugiej partycji systemowej i instalacja drugiego systemu. Tworząc nowe konta nie tworzysz osobnych katalogów program files, w których są instalowane programy. Nie wszystkie programy mają opcję instalacji tylko i wyłącznie dla danego użytkownika. Musiałbyś stworzyć drugie konto, bez uprawnień admina, wszystkie programy, gry etc musiałyby być instalowane na partycji nie systemowej. Szczerze? Dużo pieprzenia się z tym.

Najprostrzym rozwiązaniem jest drugi system.

Adamus148
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Pytanie czy:

1. Mogę zainstalować na komputerze z wgranym Win10 plus wszystkie sterowniki etc. kolejny system win10 ? Czy musi być Win 7 np ? 

2. Czy raz zainstalowane sterowniki do karty graficznej, płyty głównej itp. będą działały na zainstalowanym, drugim systemie czy muszę instalować raz jeszcze ? 

3. Czy programy zainstalowane na systemie pierwszym nie skasują się po instalacji drugiego systemu ? 

4. W jaki sposób miałbym wydzielić miejsce dla instalacji drugiego systemu? Wystarczy, że w pierwszym systemie skasuję daną partycje pozostawiając nie przydzielone miejsce i pod czas instalacji drugiego systemu przydziele nieużywane miejsce ? 

5. W końcu jak miałbym przeprowadzić instalację drugiego systemu pod Win10? W internecie widziałem różne poradniki ,ale do Win7. Poza tym chciałbym mieć pewne i sprawdzone źródło  (poradnik? filmik?) od Was, osób znających się na temacie. 

 

Przepraszam za tak trywialne pytania, ale chciałbym to zrobić raz a dobrze a moja wiedza informatyczna kończy się na instalacji systemu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc ! 

 

 

Adamus148
komentarz
komentarz

Koledzy, pomoże ktoś ? 

Bish
komentarz
komentarz
Dnia 9.09.2017 o 20:52, Adamus148 napisał:

1. Mogę zainstalować na komputerze z wgranym Win10 plus wszystkie sterowniki etc. kolejny system win10 ? Czy musi być Win 7 np ? 

Może być Win10, nie robi to różnicy.

Dnia 9.09.2017 o 20:52, Adamus148 napisał:

2. Czy raz zainstalowane sterowniki do karty graficznej, płyty głównej itp. będą działały na zainstalowanym, drugim systemie czy muszę instalować raz jeszcze ? 

Musisz je zainstalować raz jeszcze.

Dnia 9.09.2017 o 20:52, Adamus148 napisał:

3. Czy programy zainstalowane na systemie pierwszym nie skasują się po instalacji drugiego systemu ? 

Jeżeli chcesz instalować na tej samej partycji, to nie tylko programy znikną, ale i stary system. Drugi system zainstalowany na innej partycji nie ma wpływu na stary system.

Dnia 9.09.2017 o 20:52, Adamus148 napisał:

4. W jaki sposób miałbym wydzielić miejsce dla instalacji drugiego systemu? Wystarczy, że w pierwszym systemie skasuję daną partycje pozostawiając nie przydzielone miejsce i pod czas instalacji drugiego systemu przydziele nieużywane miejsce ? 

Dajmy na to, masz partycję c: d: e: -partycja c: jest systemowa, partycja d: oraz e: użytkowa. Możesz albo sformatować jedną partycję użytkową i na niej zainstalować drugi system, albo możesz wydzielić miejsce na następną partycję f: na której zainstalujesz system.

Dnia 9.09.2017 o 20:52, Adamus148 napisał:

5. W końcu jak miałbym przeprowadzić instalację drugiego systemu pod Win10? W internecie widziałem różne poradniki ,ale do Win7. Poza tym chciałbym mieć pewne i sprawdzone źródło  (poradnik? filmik?) od Was, osób znających się na temacie. 

A co z tymi poradnikami jest nie tak? System instaluje się jak każdy inny, jedyną różnicą jest wybór partycji innej niż systemowa podczas instalacji. Cały praktycznie proces instalacji polega na klikaniu "dalej". Poza tym nie ma takiego czegoś jak instalacja pod jakimś systemem. To co masz teraz zainstalowane nie ma wpływu na instalację drugiego systemu

 

Poza tym, następnym razem użyj małpy (@) i nazwa użytkownika, jeżeli chcesz bym dostał powiadomienie, że w ogóle coś pisałeś, bo teraz z nudów przeglądałem tematy i na to trafiłem.

Adamus148
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc, zainstalowalem drugi system (win7) na wczesniej sformatowanej partycji uzytkowej, wgralem od nowa sterowniki i wszystko śmiga, aż miło :)

 

Temat do zamknięcia. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.