x-kom hosting

I 7700k Jaka szansa na dobra sztukę ?

xLord Raydenx
utworzono
utworzono

Witajcie

Generalnie czekam z kupnem kompa do premiery Coffe Lake, ale trafiła mi się okazja kupić nówkę i7700k za niecałego 1000pln. Wiem ze procki to loteria, ale jaka jest szansa żeby trafić na dobra sztukę ? 50/50?

kuba90
komentarz
komentarz

Lepiej w dużego lotka zagraj , większe prawdopodobieństwo wygranej.

xLord Raydenx
komentarz
komentarz

Uuuuuu to chyba odpuszczę 

rafalluz
komentarz
komentarz

Martw się, czy był skalpowany, czy nie. Intel wali gluty pod swoimi procesorami, co oznacza wysokie temperatury niekiedy nawet bez OC.

539
komentarz
komentarz

a ja tam bym brał i7700k za 1000pln, i oczywiście skalp, clu i OC :)

xLord Raydenx
komentarz
komentarz
55 minut temu, rafalluz napisał:

Martw się, czy był skalpowany, czy nie. Intel wali gluty pod swoimi procesorami, co oznacza wysokie temperatury niekiedy nawet bez OC.

Wiem ze intel wali gluty, dosyć się naczytałem na ten temat. A ten procek o którym wspomniałem to nówka, wiec na pewno nie skalpowany. 

A w i5 7600k chyba ten problem nie jest aż tak powszechny ????

Youki
komentarz
komentarz

Nie masz żadnego sensownego coolera? W tej cenie 7700K to fajna propozycja. Jeśli martwisz się o temperatury to możesz zawsze zmniejszyć wartości dla trybu Turbo, bo problemem główniej przy wartościach w trybie Turbo napięcie, gdzie płyty w trybie Auto często dają 1.3V lub więcej przy 4.3 GHz przykładowo a to za dużo dla box'owego coolera.

 

xLord Raydenx
komentarz
komentarz
9 minut temu, Youki napisał:

Nie masz żadnego sensownego coolera? W tej cenie 7700K to fajna propozycja. Jeśli martwisz się o temperatury to możesz zawsze zmniejszyć wartości dla trybu Turbo, bo problemem główniej przy wartościach w trybie Turbo napięcie, gdzie płyty w trybie Auto często dają 1.3V lub więcej przy 4.3 GHz przykładowo a to za dużo dla box'owego coolera.

 

 

Nie mam jeszcze nic jeśli chodzi o podzespoły . Plan był taki, aby czekać ze składaniem kompa do Coffe Lake , ale trafiła się okazja. Tak wiec cooler tez będzie kupiony przy składaniu kompa. Będzie to albo macho rev b albo LC Fractal cesius 240.

 

 

essu1993
komentarz
komentarz

O co chodzi z tymi glutami i skalpem?? 

rafalluz
komentarz
komentarz

Intel zastosował tani i kiepski materiał termoprzewodzący pod radiatorem procesora, zamiast go polutować, co powoduje wysokie temperatury. Ściągnięcie radiatora i wymiana materiału na lepszy niekiedy zbija temperatury o 20-30 st. pod obciążeniem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.