x-kom hosting

BSOD + wymagane restarty PC

AmericanWay2G
utworzono
utworzono

Witajcie, cześć

 

 z góry powiem, że nie jestem znawcą sprzętu komputerowego, określiłbym siebie raczej jako ciut ogarniętego laika. Dziś po powrocie z pracy klasycznie odpaliłem komputer i wziąłem się za naukę programowania. Po chwili komputer zaczął zachowywać się jak nigdy, masakrycznie ścinało, monitor raz po raz się wyłączał i pokazywał informację "no signal". Nie dałem rady wejść w CTRL + ALT + DEL by sprawdzić jaki proces może powodować takie obciążenie i kończyło się restartem.

 

 Miałem nadzieję, że to jednorazowa przygoda ale po chwili znów było to samo, do tego wyskoczył mi BSOD.

 

Wpierw jednak podam specyfikację komputera co by było wszystko jasne : 

 

MoBo : GigaByte Z87X-D3H-CF

CPU    : i5 4690K ( nigdy nie podkręcany ) 

PSU    : EVGA 600W W1, 80+ 100-W1-0600-KR

GPU    : NVIDIA GTX 780 3GB ( Hall of Fame Edition ) 

RAM   : 8GB DDR3

HDD    : WD 1TB Black ( WD1003FZEX )

 

BSOD jaki mi wyskoczył nosił wdzięczną nazwę : 

 

STOP CODE VIDEO SCHEDULER INTERNAL ERROR

 

Raz nawet przy ładowaniu Windowsa po restarcie wyskoczyła informacja, że nie dał rady się załadować i mogłem albo spróbować ponownie albo wyświetlić opcje zaawansowane. Spróbowałem ponownie i się uruchomił i do tej pory tak działa bez zacięcia.

 

Mój dysk twardy posiada jakieś 5 bad sectorów dlatego nie sądzę, że to on może być problemem. Boję się, że to może być coś z zasilaczem. Jakiś rok temu wymieniałem stary dysk na ten który mam teraz właśnie z powodu błędnych sektorów. Nie minęło 7 czy 8 miesięcy i pojawił się pierwszy nowy błąd na nowym twardzielu. Czy to może być kwestia zasilacza czy raczej czysty przypadek? A może coś innego?

 

Narazie komputer działa bez zarzutów, tak jak działał przez ostatni właściwie rok. Cztery czy pięć razy mi się już dziś zaciął i wymagany był restart ale obawiam się, że będzie potrzebna wymiana któregoś z podzespołów.

 

Co może być przyczyną i jak temu zaradzić? Załączam zdjęcia ( z góry przepraszam za jakość zdjęcia BSOD'a, robione na szybko w panice :D )

 

Z góry dziękuję,

Oktawian

 

BSOD.jpg

Health Status.jpg

Speccy.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump (C:\\Windows\Minidump) i wrzuć na jakiś upload.

 

AmericanWay2G
komentarz
komentarz

Nie mogę bo takowych nie ma. Folder jest pusty. Mogłem usunąć CCLeanerem to ale nie jestem pewny. :(

Youki
komentarz
komentarz

Mogłeś. Sterowniki do GPU jaka wersja, jakie temperatury ma karta w spoczynku?

AmericanWay2G
komentarz
komentarz

Karta w spoczynku waha się między 28 C a 34 C. Jeśli chodzi o sterowniki to wczoraj pozbyłem się GeForce Experience i sterowników jakie były i na świeżo zainstalowałem najnowsze, 385.41 od NVIDIA.

Youki
komentarz
komentarz

Karty też nie podkręcałeś?

Gwarancja już się zapewne skończyła, tak?

AmericanWay2G
komentarz
komentarz

Nic nie robiłem z kartą, nawet jej nie obciążałem właściwie ostatnio gdyż nie mam czasu grać.

 

Tak, gwarancja się skończyła. Sugerujesz, że GPU jest wadliwe i do wymiany?

Youki
komentarz
komentarz

Takie wstępne przypuszczenia bazujące na Twoim opisie oraz zdjęciach. ;)

 

AmericanWay2G
komentarz
komentarz

To co mogę zrobić? :(

Nowostka. Odpaliłem program FurMark i chciałem przeciążyć swoją kartę. Po 4 sekundach benchmarka komputer się zawiesił, po restarcie Windows wczytywał się niemiłosiernie długo i pokazał mi taką podobną śnieżycę do tej na starych telewizorach. Wnioskuję, że winna jest karta i niestety do wymiany? :(

Włączyłem grę na chwilę, komputer zaciął się po 5 sekundach. Po resecie przy wczytywaniu Windowsa pojawiają się artefakty, podczas przeglądania stron też... :(

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci o 150 MHz, podnieś minimalnie napięcie na rdzeniu i sprawdź stabilność.

 

AmericanWay2G
komentarz
komentarz

Jak to zrobić? 

Youki
komentarz
komentarz

Przykładowo w programie MSI Afterburner, suwak GPU Core oraz GPU Memory.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.