x-kom hosting

Pytanie o system No Frost

Gość
utworzono
utworzono

Witam, nie wiem czy tu mogę ale spróbuje się czegoś dowiedzieć bo opinie w internecie ( przekonałem się nie raz są pod sprzedającego ). Chcę zakupić lodówkę z systemem No Frost BEKO CNA 29121 X. Chce ją kupić dlatego ze mam małą kuchnię i ona mi wejdzie jak ulał, reszta nadaje się tylko do domków jednorodzinnych takie to kolosy. Ale ja nie o tym. Gdyby ktokolwiek z Was wiedział coś na ten temat będę bardzo wdzięczny za opinię. I tak byłem dzisiaj w sklepie Media Markt i widziałem taką, ale sprzedawca powiedział że lodówki z systemem No Frost bardzo często obudowy się rozszczelniąją i wtedy ucieka gaz  ( nie wiem jaki to gaz jest tam zastosowany ) a to już jest nie do naprawy tylko do kupienia nowej lodówki. Trochę mnie to odstraszyło od kupna takiej lodówki, ale znów kupić taką którą trzeba wyłączać co jakiś czas aby rozmrażać to tez mi się nie uśmiecha. Rozmawiałem na czacie z serwisem BEKO i odpowiedzieli mi że takie uszkodzenia u nich bywają sporadycznie i bardzo  rzadko. I tu mamy dwie opinie, i nie wiem czy sprzedawca chciał mnie odstraszyć od kupna takiej lodówki bo nie bardzo rozumiem jego intencje, pierwszy raz w sklepie spotkałem się z taką opinią. A przecież takie są najczęściej poszukiwane. I na koniec mam prośbę czy ktokolwiek z Was spotkał się właśnie z taką opinią o systemie No Frost żeby odepchnąć mnie od kupna takiej lodówki ?  Czy była to tylko jego opinia na ten temat, bo wszędzie gdzie wszedłem i czytałem opinie o tym sprzęcie nigdzie nie spotkałem się z takim problemem, wręcz przeciwnie wszyscy sobie ją chwalili.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie mam takiej lodowki ale chcialbym ci zwrocic uwage na jedna rzecz. Lodowke trzeba co jakis czas umyc w srodku a najlepie sie to robi podczas rozmrazania. Lodowki no frost zazwyczaj sa wposazone w mnostwo przegrodek i szuflad bo jedzenie w nich wysycha z powodu braku wilgoci wiec pomysl ile czasu ci zajmie jej czyszczenie a przeciez zeby dobrze wyczyscic to trzeba ja wylaczyc.

Gość
komentarz
komentarz

No tak ale zwykłą lodówkę to czyści się częściej niż No Frost bo tą trzeba wymyć raz w roku i wtedy się ją wyłącza. Zwykłą lodówka zbiera lód co najmniej raz w miesiącu bo mam taką i wtedy trzeba wyjąć wszystko i umyć tutaj nie ma takiej częstej potrzeby. Właśnie wystawiłem starą do zabrania bo kupiłem nową, i wyobraź sobie rozmrażała się od wczoraj od 19:00 do dzisiaj rano teraz trzeba by było wyjąć wszystko i umyć i włożyć z powrotem to znów całe prawie do południa. Tutaj takich "klocków nie ma.

  • 2 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem szczerze, że nie słyszałem nigdy o takich problemach z lodówkami typu No Frost, a są one na rynku już jednak na tyle długo, że trochę znajomych takie pokupowało. Sam taką kupiłem, ale rok temu (a więc niezbyt dawno temu). Osobiście wybrałem jeden z modeli LG ze sprężarką liniową (Inverter Linear Compressor), na którą jest 10 lat gwarancji. Owszem, to nie jest gwarancja na całą lodówkę, ale gdyby się jakoś mocno obawiali "ucieczki" gazu to nie sądzę, żeby dali na kompresor 10 lat - zgaduję, że bez czynnika element ten by się po prostu zatarł, więc musieli by go na gwarancji wymieniać.

 

Prawda jest jednak niestety taka, że jak masz pecha, to sprzęt i tak się zepsuje i tak. Mamie padły w ciągu chyba 4 czy 5 lat dwie pralki Boscha i kupiła kolejną tej samej firmy, ciekaw jestem ile wytrzyma.

 

Czyszczeniem bym się nie przejmował, jak lodówka jest dobrze przemyślana to zrobisz to szybko i sprawnie, bez użerania się z rozmrażaniem.

 

Zwrócę jednak uwagę na inną kwestię - czy w założonych przez Ciebie granicach cenowych (i rozmiarowych) nie ma bardziej energooszczędnego modelu? Jak na 2017 rok, klasa A+ w lodówkach i zużycie prądu na poziomie niemal 300 kWh rocznie to, wydaje mi się, nie najlepszy wynik (moja według danych pobiera 178 kWh na rok, a jest większa). Zwróć na to uwagę, bo w końcu lodówka która chodzi non stop 24 godziny 7 dni w tygodniu, można to odczuć w rachunkach za prąd (może nie na samej lodówce, ale jeśli cały sprzęt AGD będzie kupowany z uwzględnieniem poboru mocy, to już jak najbardziej).

 

Podobnie generowany hałas - w uproszczeniu przyjmuje się, że każde 3 dB więcej odbierane jest przez człowieka jako "dwa razy głośniej". Ta Beko generuje hałas o natężeniu 43 dB, co również jest dość wysokim wynikiem. Na rynku są nawet modele generujące 35-36 dB, dobrze by było zatem znaleźć chociaż coś co nie przekracza 40 decybeli.

 

Czy pomóc Ci szukać innych modeli lodówek? Jeśli tak, podaj cenę której nie chciałbyś przekroczyć oraz maksymalne (i ew. minimalne) wymiary lodówki.

Edytowane przez FrogsterPL
Gość
komentarz
komentarz

No niestety już ją kupiłem, to była jedyna najmniejsza lodówka z największych, bo u mnie nie może przekraczać 180 cm to jest max i szerokości około 60 cm. Jeździłem od sklepu do sklepu i tylko taką znalazłem i to jedyną która była w tych wymiarach. Dostałem na nią zniżki 240 zł a zyskałem na tym 5 lat gwarancji i przywóz do domu oraz zabranie starej. i to wszystko w cenie 1700 zł

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No to chociaż tyle, ta zniżka załatwi kwestię ewentualnych ciut większych rachunków. ;)

  • 3 tygodnie później...
julekbezkulek
komentarz
komentarz

Ja mam lodówkę no frost Liebherra już kilka lat i nie miałem najmniejszych problemów z rozszczelnieniem. Samo czyszczenie też nie było problematyczne, nie robi się tego często, więc nawet jak trzeba ją posprzątać dogłębnie to nie stanowi to większego problemu. Ogólnie system no frost jest moim zdaniem świetny i zdecydowanie wygrywa ze zwykłymi lodówkami.

Gość
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie czy lodówka BEKO No Frost + bierze więcej prądu niż zwykła ? Bo słyszałem że w środku znajdują się wentylatory, grzałki itp ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wiesz co, ciężko powiedzieć. Trzeba by porównać bardzo podobne do siebie modele, ale jeden z No Frost, a drugi bez. Zerknij na ofertę Beko, czy mają dwa zbliżone modele o takich parametrach.

 

Jakiekolwiek inne porównania są w mojej opinii mało miarodajne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.