x-kom hosting

problem z podziałem na partycje w Win 10

slawuszka
utworzono
utworzono

Witam,

Mam nowy laptop Lenovo Yoga 300, dysk HDD 1 TB. Chciałem podzielić dysk na partycje.

Udało mi się to niestety tylko połowicznie - utworzyłem partycję E z poziomu Zarządzania Dyskami w systemie (430 GB), ale na dysku C nadal jest ok 450 GB, których dalej podzielić już nie mogę (na załączonym screenshocie widać, że dostępna ilość do zmniejszenia tego dysku jest obecnie 0, mimo że nadal mam ok 390 GB wolnego na C).

Zrobiłem defragmentację C używając opcji "Optymalizowanie i defragmentowanie dysku", ale nadal nie mogę podzielić go bardziej, a zależy mi by na dysku systemowym mieć jedynie ok 150 GB.

Jestem laikiem i nie bardzo wiem co robić dalej.

Będę wdzięczny za pomoc.

partycje.jpg

tommmytomson
komentarz
komentarz

Do partycjonowania najlepiej użyć zewnętrznego softu, np. Easeus Partition Master. Sam partycjonowałem tym programem i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Przenieś sobie dane z tych partycji aby nie stracić tego, użyj tego programu, usuń przez niego te partycje co masz, uruchom ponownie komputer, ponownie ustaw sobie partycje wg własnego pomysłu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.