x-kom hosting

MacBook Air czy ASUS ZenBook? pilne

psk53
utworzono
utworzono
Witam serdecznie!
 
Jutro będę musiał podjąć decyzje jaki sprzęt kupić a mam duży dylemat... dlatego postanowiłem zasięgnąć Waszej porady.
 
Do wyboru dwa modele i zarazem dwa systemy operacyjne. Sprzęt PRZEDE WSZYSTKIM służyć ma do projektowania grafiki w programie Adobe Photoshop (czasami bywają to duże pliki... np. bannery 4,5 x 2 m). Zdaje sobie sprawę, że wybrane przeze mnie modele nie są najlepszym rozwiązaniem pod względem pracy na Photoshop aczkolwiek taki rodzaj sprzętu odpowiada mi najbardziej (częste podróże itp.).
 
1. Ultrabook APPLE MacBook Air (MQD32ZE/A) i5 8GB 128GB SSD macOS
 
Przekątna ekranu [cal]: 13.3 - 
Rozdzielczość ekranu: 1440 x 900
Procesor: Intel Core i5
Wielkość pamięci RAM [GB]: 8
Pojemność dysku SSD [GB]: 128
System operacyjny: macOS Sierra
CENA: 3799 zł.
 
 
 
2. UltraBook ASUS ZenBook UX410UA-GV036T i7-7500U 8GB 256GB SSD W10
 
Przekątna ekranu [cal]: 14
Rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080
Procesor: Intel Core i7-7500U
Wielkość pamięci RAM [GB]: 8
Pojemność dysku SSD [GB]: 256
System operacyjny: Windows 10
CENA: 3999 zł.
 
Na pierwszy rzut oka widać, że ASUS posiada lepszy procesor oraz większy dysk SSD. MacBook Air posiada za to niezawodny i stabilny system macOS co jest dużym plusem podczas tworzenia projektów graficzny, ponieważ na starym komputerze z Windowsem niejednokrotnie zalewała mnie krew kiedy po kilku godzinach komputer zawieszał się i odmawiał posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Kolejna sprawa to ekran... ASUS zastosował matową matryce a MacBook Air błyszczącą - i tu może być problem z odbijaniem światła itp?
 
Spotkałem się również z taką opinią - nie do końca można porównać proces Mac'a do procesorów w urządzeniach pracujących na Windows'ie. Czy to w ogóle prawda? 
 
Bardzo proszę o pilne rady.

anioł2009
komentarz
komentarz

Według mnie to najpierw powinieneś wziąć pod uwagę z jakiego programu będziesz głównie korzystał - okej tu mamy photoshopa i jego wersja jest na mac os x.

Ale weź pod uwagę programy trzecie - czy wszystkie których będziesz potrzebował, włącznie z kodekami, sterownikami itp są lub będą kompatybilne z mac os x ???

Osobiście wolałbym dołożyć do zenbooka.  Mam w domu wersje ux305ca. Służy głównie dziewczynie do pracy na studiach z przeróżnymi programami i z jej informacji wynika że osoby mające macbooki mają problemy z aplikacjami potrzebnymi na uczelni a wydanymi tylko pod platformę windows...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.