x-kom hosting

[do 6000zł] Komputer do gier

lysy7077
utworzono
utworzono

Siema, jestem w trakcie szukania części do budowy nowego PC.

Poniżej wklejam listę co udało mi się wymyślić jak na ten moment:

Płyta główna: MSI Z270 M7 Gaming

Procesor: Intel i5 7600K 
Karta graficzna: - 

Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4 (2x8GB) 3000MHz 15CL
Dysk SSD: Samsung 250GB 2.5" SATA SSD Seria 850 EVO
Dysk HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Zasilacz: MODECOM Volcano 750 Gold 120mm  750W W pełni modularny 
Panel wentylacji: NZXT Panel SENTRY LX - Multipanel (SEN-001LX)

Napęd optyczny x2 : LG SuperMlti GH24NSD1 RBBB

 

Zastanawiam się nad kartą MSI Z270 M7 Gaming jednak kosztuje ona 1000zł, są też m3 i m5 które są odpowiednio tańsze. Z najtańszych możliwch zaproponowano mi również Gigabyte GA-Z270 Gaming K3 za około 500zł .  Żeby troszkę obciąć koszty procesor zamieniłem z i7 7700K na i5 7600K. Te pieniądze dołożyłbym do karty.  W kwocie około 2500zł interesuje mnie MSI 1080 8gb gaming i gigabyte 1080 G1 gaming. Zasilacz chciałbym w pełni modularny stąd tez wybrałem Modecoma Volcano Gold 750w, jednak nie wiem czy jest to słuszny wybór 

Która z koncepcji byłaby najlepsza i zarazem najbardziej opłacalna pod zestaw do gier?

Polecilibyście jakąś obudowę z miejscem na panel ( 2 kieszenie ) NZXT Panel Sentry LX Multipanel ?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc,
Pozdrawiam. 

slivero
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, lysy7077 napisał:

Zastanawiam się nad kartą MSI Z270 M7 Gaming jednak kosztuje ona 1000zł, są też m3 i m5 które są odpowiednio tańsze

 

Rozumiem że o płytę a nie kartę Ci chodzi :D 

 

1 godzinę temu, lysy7077 napisał:

 Żeby troszkę obciąć koszty procesor zamieniłem z i7 7700K na i5 7600K. Te pieniądze dołożyłbym do karty.

 

Akurat nie jestem zwolennikiem obcinania kosztów na procesorze. 

 

1 godzinę temu, lysy7077 napisał:

Zasilacz chciałbym w pełni modularny stąd tez wybrałem Modecoma Volcano Gold 750w, jednak nie wiem czy jest to słuszny wybór 

 

 To dobry zasilacz. 

 

1 godzinę temu, lysy7077 napisał:

Która z koncepcji byłaby najlepsza i zarazem najbardziej opłacalna pod zestaw do gier?

 

Oto moja propozycja dla Ciebie:

 

Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX (BX80677I77700K) + Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Płyta główna MSI Z270 GAMING M3, Z270, DDR4, HDMI, DVI, USB-C, ATX

Pamięć G.Skill Aegis DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16S-8GISB)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB GDDR5X (256 bit) DVI-D, HDMI, 3x DP, BOX (GV-N1080G1 GAMING-8GD)

Zasilacz EVGA SuperNOVA G2 550W (220-G2-0550-Y2)

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) + Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)

 

Razem: 6159 zł

 

Jedyną kwestią która musisz zrobić w przyszłości to zakup drugiej kości pamięci RAM, ale narazie nie jest to wymagane. 

 

1 godzinę temu, lysy7077 napisał:

Polecilibyście jakąś obudowę z miejscem na panel ( 2 kieszenie ) NZXT Panel Sentry LX Multipanel ?

 

Po co Ci ten gadżet ?

 

 

 

 

lysy7077
komentarz
komentarz

Tak oczywiście chodziło mi o płytę nie o kartę, przejezyczenie. Jaka jest różnica między kartami i dlaczego akurat typujesz m3 zamiast chociażby m5 ? Dlaczego wybrałeś taką pamięć zamiast tej mojej? Co do procesora czytałem gdzieś, że nie wykorzysta się takiego procesora do takiego zestawu i gierek, ze można brać tą i5.

Dzieki za odpowiedz, Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Wykorzysta.

Śpieszy Ci się z zakupem?

Jeśli nie to warto wstrzymać się ze złożeniem zestawu.

 

lysy7077
komentarz
komentarz

Padł mi stary komputer, jestem bez już drugi tydzień i zaczyna mi to coraz bardziej komplikować. Dlaczego zalecasz wstrzymanie się z zakupem?

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Za miesiąc wchodzi nowa generacja CPU od Intela na rynek.

 

ValiooX
komentarz
komentarz

Wychodzi nowa generacja to fakt, ale jeśli potrzebujesz komputera na zabój to różnica nie będzie drastyczna.
Wprowadzanie nowych produktów w większości przypadków spowodowane jest chęcią nadążenia nad konkurencją, tzw. wyścig szczurów.

 

Jeśli komputer ma służyć głównie do gier to można by przyciąć koszty na procesorze, na rzecz karty graficznej, aczkolwiek według mnie można to zrobić na dyskach / pamięciach ram jak i płytach głównych. Różnicy nie odczujesz. 

 

cinomatic
komentarz
komentarz
2 godziny temu, ValiooX napisał:

Wychodzi nowa generacja to fakt, ale jeśli potrzebujesz komputera na zabój to różnica nie będzie drastyczna.

Wstrzymanie się dotyczy nie tyle różnicy wydajnościowej co głównie ekonomicznej.

Ceny starszych CPU spadną więc nie opłaca się teraz kupować bo wpływ nowszej generacji wpłynie na rynek sprzętu.

ValiooX
komentarz
komentarz

No tak tak, ale różnica nie będzie na tyle wielka, żeby bardzo wstrzymywać się.

cinomatic
komentarz
komentarz
Dnia 8.09.2017 o 13:56, cinomatic napisał:

Ceny starszych CPU spadną więc nie opłaca się teraz kupować bo wpływ nowszej generacji wpłynie na rynek sprzętu.

Umiesz czytać ze zrozumieniem?

 

Nie chodzi o niewiadomo jakie różnice wydajności tylko o CENĘ.

 

Nie chodzi chyba o to żeby być frajerem i kupić teraz coś co za chwilę w tej samej cenie można mieć lepsze.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.