x-kom hosting

Budżet i przeznaczenie nowego laptopa

Nafar
utworzono
utworzono

Witam mam zamiar kupić laptopa za kilka dni, mam na oku laptopa od MSI model GL72 https://www.x-kom.pl/p/360307-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-7700hq-16gb-1tb120ssd-gtx1050-fhd.html

Mam na oku ten laptop ponieważ zaskoczyła mnie stosowność ceny do części jakie zawiera. Za 4600 jest w nim i7 dużej generacji, 16 gb ramu, ssd 120 gb, i przede wszystkim matryca 17 cali i przecudowne chłodzenie na dwa wiatraki z boosterem który w recenzji schłodził w 80 sekund cpu o 14 stopni. Oglądając laptopy innych firm typu asus, dell czy lenovo nie znalazłem laptopa 17 calowego z tymi częściami w tym zakresie cenowym bo zazwyczaj takie laptopy kosztują około 5500-6000. Jedyny minus który mnie gryzie to grafika geforce gtx 1050. Oglądając recenzje nie mówią o niej negatywnie bo wszystkie nowe tytuły dość płynnie na niej działają na średnich i wysokich ustawieniach. Noo ale jak wiadomo jest to karta 2 gigowa i nie każda gra będzie tak płynnie działać. Ogólnie gram w gry online lecz czasem zdarzy mi się zagrać w gry typu FIFA, Outlast, Resident Evil czy Far Cry. Kupuję laptopa z myślą nie tylko o grach lecz i codziennym użytku, chciałbym go na około 5 lat i żeby po takim czasie dalej dobrze się sprawował, nie zacinał się i nie grzał. Co sądzicie o takim zakupie? Warto wydać na ten laptop taką sumkę? Będzie dobrze służył czy lepiej zainwestować w inny laptop? Proszę o pomoc i podsyłanie w komentarzach innych laptopów które również są warte uwagi. Z góry dziękuję.

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Inwestuj w inny. I7 do gier nie potrzebny Ci, jedyne co Ci da to wieksze temperatury. Turbo boost fajnie działa ale na uszy musisz nałożyć ochronniki słuchu. Poszukaj cos od dream machines.  Zamiast pakować się w konfig z i7 to poszukaj cos z dobrą i5 i gtx 1060

 

Ewentualnie coś z 1050ti 4gb  https://www.dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1050Ti-17PL20

Edytowane przez anioł2009

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.