x-kom hosting

Ocena podkręcenia procka i ram :)

Kamilll124
utworzono
utworzono

Mam procka E4500 2.2GHz. Podkręciłem go na 3GHz napięcie 3.25V

Pamięć ram Ocz rev2.Platinum 800MHz mam na 819 timingi 4-4-4-15 napięcie 2.2V

Pytanie moje jest następujące czy podkręcenie jest dobre. Chodzi mi o to czy napięcia są odpowiednie, czy warto je zmieniać np obniżyć. Procka na 1.300V a ram na 2.1V?? Fsb mam 273. Wiem że np stosunek FSB:DDR powienien być 1:2 ja mam inaczej.

snip91
komentarz
komentarz
Mam procka E4500 2.2GHz. Podkręciłem go na 3GHz napięcie 3.25V

Chyba 1.25V :) Ale coś mi się widzi że wyższe, bo na 1.25V by raczej tyle nie wyciągnął.

OC pamięci małe, jakieś 900 - 950 MHz pasuje przynajmniej wyciągnąć.

Kamilll124
komentarz
komentarz

napięcie 1.325 sora :) czy jest to dobre napięcie ??

snip91
komentarz
komentarz

Tak, dobre. Nawet można podnieść dla lepszego OC.

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobrze masz. Rodzina E4XXX ma defaultowo 1.325V zalecane, wiec masz w pełni bezpieczne, zalecane napięcie.

RAMY też powinny pracować na 2.1-2.2V więc też jest ok. Możesz nawet je podkręcić na 900MHz ;)

Kamilll124
komentarz
komentarz

No właśnie jak te ramy dam na 908 dokładnie to mam przy starcie systemu bluescreena :/

swirek
komentarz
komentarz

Sprobuj im dac 2,3V na chwile i zobacz czy ruszy :D Ja na swoich OCZach wyjechalem na 948 Mhz :)

Gość
komentarz
komentarz

Chciałeś ocenę, masz: 4/10

Tyle każdy praktycznie user, któremu chce się przeczytać poradnik, potrafi podkręcić.

Zobacz ile możesz max wyciągnąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.