x-kom hosting

Phyton Początek i kursy

freshak
utworzono
utworzono

Co polecacie na start z kursów dla kompletnego laika?

Wybrałem sobie phytona gdyż na pierwszy rzut oka wydaje się dla mnie przejrzysty.

Zacząłem robić jakieś tam ćwiczenia na codeacademy ,ale co później?

 

  • 2 tygodnie później...

hornen
komentarz
komentarz

podłączam się, w podobnym momencie jestem

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
  • 4 tygodnie później...
vega195
komentarz
komentarz

Może jakiś kurs online? - pozwala w miarę szybko opanować podstawy programowania. W sieci jest takich mnóstwo, te od Kodologia https://kodologia.pl powinny się nadać na początek  - są dość dobrze przygotowane, zawierają niezbędną teorię, przykłady kodu i praktyczne zadania.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odradzam, kodologia.pl jest płatna. Tutaj natomiast masz kursy ZA DARMO i to w formie wideo:

 

 

 

  • Dziękuję 1
  • 4 miesiące później...
Maumau
komentarz
komentarz

A ten kurs od Skewoo to jest CAŁY / PEŁNY kurs? Czy niedokończony? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wchodzisz na jego playlisty na górze, tam klikasz kurs PHP, z prawej wyskakuje ci lista wszystkich odcinków z nazwami. Sprawdzasz czy jest wszystko co potrzebujesz, jeśli nie to szukasz brakujących elementów na przykład w tym kursie:

 

albo tutaj:

 

Jak dalej nie znalazłeś tego co szukasz, to musisz kupić książkę do PHP. Idź wpierw do Empiku, znajdź książkę i przeczytaj jakiś krótki rozdział na temat który znasz. Wtedy oceń czy język jaki używa autor ci odpowiada.

Gosia123
komentarz
komentarz

Hej :)

A co sądzicie o zapisaniu się na kurs do szkoły, która prowadzi takie szkolenia? Z tego co się orientowałam to taki kurs trwa 2-3 dni, a po nim otrzymuje się certyfikat. Samej ciężko mi pewne rzeczy zrozumieć, dlatego pomysł takiego kursu. Tylko to z kolei trochę kosztuje..

Będę wdzięczna za każdą radę.

 

Gosia

Maumau
komentarz
komentarz

To zależy ile to kosztuje, o ile Ja się dobrze orientuję to tam biorą kilka tysięcy zł... Więc kurs w 2-3 DNI?! Chyba miesięcy? 
Nie wyobrażam sobie jak ktoś mógłby dostać certyfikat po 3 dniach nauki... 
Ja też wielu rzeczy nie rozumiem, ale staram się to powoli ogarniać i jest lepiej. Uczę się swoimi sposobami. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

@Gosia123 Jak interesuje cię sam nic nie znaczący papier to możesz skorzystać. Ale jak chcesz się nauczyć to odpalasz któryś z kursów i on prowadzi za rączkę co masz robić.

Maumau
komentarz
komentarz

@MasterYoghourt Mam pytanie i to jest bardzo ważne i istotne dla mnie. Czy ten kurs Python'a od Skewoo jest kompletny? Są tam 22 odcinki, czy to jest wszystko tam co powinno się umieć? 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zadajesz złe pytanie. Uczysz się programować aby wykonywać różne projekty, których złożoności nie przewidzisz. Wraz z latami programowania będziesz poznawał nowe elementy i narzędzia. Na początku szukasz pracy jako stażysta, będziesz wykonywał najbardziej proste rzeczy i zarabiał bardzo malutko. PHP to tylko jeden język, nie obędzie się bez HTML oraz Javy.

 

Polecam ci vlog tego gościa, który przybliża od życiowej strony kwestie bycia programistą.

 

 

Dodatkowo, poszukaj bloga i wpisów gościa o nicku blueman. Ma fajny styl pisania i głównie zajmował się PHP.

Maumau
komentarz
komentarz

@MasterYoghourt Ja to wiem, kupiłem książkę tego Pana i obecnie uczę się Python 3.6

Tylko mi chodzi o to, że gdy ktoś prowadzi kurs / lub wrzuca go do internetu, to człowiek uczy się od początku do końca tak? To tak jak uczymy się przykładowo tabliczki mnożenia czyli od 1 do 9, a nie od 1 do 5. Właśnie o to mi chodzi z tym kursem Python'a czy te 22 lekcje są pełne kompletne do Python czy one są tam nie dokończone. Bo co mi z tego, że Ja nauczę się X rzeczy od jednego człowieka (gdzie już przyzwyczaiłem się do jego nauki) a będzie to nie dokończone i w chwili, gdy Ja mam wykonać jakiś "projekt" mi w tym momencie brakuje wiedzy. Jak to zrobić, co to jest... 
Ostatnia lekcja nr 22 tam to tworzenie własnych wyjątków.

Czy to wszystko co powinienem "podstawą" umieć w Python, aby napisać swój pierwszy program?
Bo przecież bez jakiś podstaw, nikt nie napisze programu bo jak? :)

Ja chcę najpierw podłapać Python, później zajmę się HTML. A generalnie jako " podstawy " żeby w ogóle znaleźć pracę to muszę znać Python, HTML, Java, PHP? 
Postanowiłem, że będę spędzał od 20-35 godzin tygodniowo nad nauką.

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kursy nie nauczą cię wszystkiego, będziesz musiał uzupełniać wiedzę i uczyć się całe życie. Kursy pozwolą ci wystartować z programowaniem i tylko tyle.

Tutaj masz przykłady praktycznych ćwiczeń, które po skończeniu kursu możesz się podjąć: https://forum.pasja-informatyki.pl/275637/python-praktyczne-cwiczenia

 

Nie wiem skąd wzięło mi się to PHP. Koncentruj się na Python i to co jest potrzebne do niego.

 

20-35 godzin na naukę na tydzień ? Poświęcaj nauce tyle aby czuć się z nią dobrze. Nie jesteś w szkole, nie musisz siebie na upór tresować.

Maumau
komentarz
komentarz

Tzn tak, poradniki to tylko, żeby się nauczyć co z czym się tam robi, co jest co... Żeby cokolwiek wiedzieć.

A niestety to prawda, tak czy inaczej trzeba się ciągle douczać, albo odpadnie się z wyścigu bo technologia idzie do przodu... PHP to wziąłem z tego filmiku.
Póki co to jestem na 8 lekcji u Skewoo... Wiem, że to nie wiele, ale od czegoś trzeba zacząć w sumie. Patrzyłem jak robić grę, ale czemu nie ma poradników jak np napisać program? 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.