x-kom hosting

Masa BSoD'ów, dziwne zachowania komputera.

RaneMoro11
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

pewnego dnia włączam sobie komputer, wyskoczył jakiś blue screen na ułamek sekundy. Komputer restartuje się, system ładuje się jakieś 3 minuty i wyskakuje CHKDSK. Sprawdzanie spójności skończyło się, błędów nie było żadnych, komp się włączył. Następnego dnia tylko CHKDSK. Od jakiegoś tygodnia w kółko to samo, wyskakiwały też blue screeny, udało mi się uchwycić jednego. W końcu wyskoczył jakiś błąd (0xCośtamCośtam) i komputer nie chciał się włączyć - no to robię formata. Dobra, włącza się, wszystko ok no i sobie pomyślałem, że to rozwiązało problem. Następnego dnia odpalam kompa a tu słynny już BSoD+CHKDSK. Dzisiaj już całkowita masakra, blue screen, blue screen, blue screen i tak dalej. Raz nie działał net, włączyłem chrome i wywaliło bsoda pod pretekstem "Memory managment", raz jakiś inny i tak w kółko.

Zdjęcie blue screena, którego udało mi się uchwycić: http://www21.zippyshare.com/v/QyUdckn4/file.html

Pamiętam, że jak sprawdzałem crystal diskiem to były jakieś błędy z reolokowaniem sektórów (lub coś w tym stylu) - zdjęcie: thp1Yqq.png

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Edytowane przez RaneMoro11

Youki
komentarz
komentarz

Tryb awaryjny obecnie dziala?

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Komp cały działa, ale ciągle wyskakują BSoD'y, zapomniałem dodać, że czasami trzeba włączyć tryb naprawiania komputera bo inaczej nie odpali ;p 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload.

W programie HD Tune, w zakładce Health wykonaj pełne skanowanie.

 

Youki
komentarz
komentarz

Dysk jest troche w lichym stanie.

Przetestuj jeszcze pamięci RAM za pomocą programu memtest86+

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Dzisiaj ogólnie były problemy z włączeniem komputera, ciągle się naprawiał a i tak nie włączył się. Włączyłem naprawianie z płyty windowsa, odpaliło się okienko logowania, ale nawet nie zdążyłem wcisnąć żadnej litery i wyskoczył BSoD pt. "Memory managment". 2 razy wystąpił dzisiaj również z napisem "Unknown hard error".

 

Skanowanie (nie wiem czy zeskanowała się jedna kość czy dwie, nie ogarniam tego programu xd): http://www106.zippyshare.com/v/OHPsCSgC/file.html

Youki
komentarz
komentarz

 Procesora ani RAM'u nie podkręcałeś, BIOS masz na ustawieniach graficznych?

Puść jeszcze kilka razy memtesta

 

RaneMoro11
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie było podkręcane, memtest był pusczany 2,5 razy, było 0 errorów.

Cytuj

BIOS masz na ustawieniach graficznych?

Nie rozumiem :P?

Edytowane przez RaneMoro11
Youki
komentarz
komentarz

Zmieniałeś coś w ustawieniach BIOS?

RaneMoro11
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko bootowanie.

BTW

Z każdym dniem coraz gorzej (albo i nawet z każdą godziną). Dzisiaj włączenie komputera to był cud (sic!) :P A jak już się włączył to musiał wywalić BSoD pod moją nieobecność. Nadal ciężko jest włączyć komputer, ciągle się naprawia w kółko, czasami jak odpalę z płyty windowsa (jakieś 1 na 15) naprawianie (które i tak wyskakuje z błędem, że nie można naprawić komputera) to się włączy.

Edytowane przez RaneMoro11
Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość załatwić dysk na podmiane?

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Kupię za parę dni nowy :P Na szczęście problem dotyczy komputera rodziców, nie mojego więc ulga xD 

  • 2 tygodnie później...
RaneMoro11
komentarz
komentarz

Wymieniłem dysk na nowiutki, świeżo kupiony i po instalacji systemu wyskoczył BSoD: Memory_managment

Co to może być :/?

Youki
komentarz
komentarz

RAm.

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Domyśliłem się, wyjąłem drugą kość i wygląda na to, że wszystko wróciło do normy. Jeżeli coś się znowu zdarzy to napiszę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.