x-kom hosting

Boot'owalny pendrive z Windows 10

Rexsio2002
utworzono
utworzono

Witam. Chcę zmodernizować swój komputer (NIGDY. WIĘCEJ. GOTOWCA.). Czy mogę zainstalować z nową płytą główną system z pendrive'a bez żadnych komplikacji?

Bish
komentarz
komentarz

Jakich komplikacji? Możesz instalować system kiedy chcesz...

Rozwiń swoje pytanie, bo za bardzo nie wiadomo o co chodzi.

Rexsio2002
komentarz
komentarz

Bo nie wiem czy bez kodu produktu nie będę miał jakiś ograniczeń czy coś. Dopowiem że w życiu nie instalowałem Windowsa.

Bish
komentarz
komentarz

System w wersji OEM czy BOX?

Rexsio2002
komentarz
komentarz (edytowane)

OEM. Dlatego pytam bo wiem że gdyby był BOX to nie byłoby absolutnie problemu

 

 

Bish
komentarz
komentarz

Tutaj, według mnie tracisz licencję do systemu, system jest przypisany do sprzętu, w tym do płyty głównej, którą chcesz wymienić.

Cytuj

The End User Software License Terms is granted to the end user by you, the system builder. It is related to the OEM System Builder License for the PC on which it was originally installed. 
You are required to support the license on that original PC, but you cannot support a license that has been moved from a PC that you manufactured to one that you did not. This is one of the key reasons an OEM System Builder License can’t be transferred.

To ze strony microsoftu, a tutaj tak na dobitkę:

Cytuj

Generally, an end user can upgrade or replace all of the hardware components on a computer—except the motherboard—and still retain the license for the original Microsoft OEM operating system software. If the motherboard is upgraded or replaced for reasons other than a defect, then a new computer has been created. Microsoft OEM operating system software cannot be transferred to the new computer, and the license of new operating system software is required. If the motherboard is replaced because it is defective, you do not need to acquire a new operating system license for the PC as long as the replacement motherboard is the same make/model or the same manufacturer's replacement/equivalent, as defined by the manufacturer's warranty.

Wymieniając płytę główną, mając system w wersji OEM, złamiesz regulamin, który zaakceptowałeś. Jeżeli mimo to spróbujesz zainstalować system, to może się uda, a może wywali Ci błąd podczas próy aktywacji.

Yorweth
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Rexsio2002 napisał:

OEM. Dlatego pytam bo wiem że gdyby był BOX to nie byłoby absolutnie problemu

 

 

Zainstaluj system i potem jeśli klucz nie wejdzie spróbuj aktywacją telefoniczną. 

Jeśli i to nie zadziała to napisz do konsultanta MC, że uszkodzona płyta musiałeś zmienić i powinni uznać :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.