x-kom hosting

sprawdzanie statusu sieci zakończone błędem

seba300
utworzono
utworzono

witam mam taki problem chce zainstalować ruter tp-wd8961nd i wyskakuje mi błąd "sprawdzanie statusu sieci zakończone błędem " kiedyś miałem ten ruter podłączony i wszystko było ok. Aktualnie uzywam modemu sagem z netii i wszystko działa poprawnie czy ktoś ma jakieś pomysły czym może być spowodowany błąd? 

ruter.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tutaj masz instrukcję szybkiej instalacji: http://static.tp-link.com/res/down/doc/pl/7106505997_11N_DSL_QIG.pdf

Połącz się najlepiej kablem do tego routera. Jak już uda ci się zalogować to skonfiguruj połączenie ADSL oraz wifi. Jak gdzieś zbłądzisz to daj znać.

seba300
komentarz
komentarz

dzięki jutro postaram się to zrobić. 

seba300
komentarz
komentarz

zrobiłem według instrukcji i pokazuje, że sieć jest dostępna (na telefonie) nawet się łączy ale nie mogę nic przeglądać, na komputerze to samo. Dodaje ss błędów jakie wyskoczyły. 

B2.bmp

B1.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj model tego Sagem od Netii.

seba300
komentarz
komentarz

sagem fast 800 E4, z tym modemem nie mam żadnych problemów aktualny modem SAGEM posiadam ok 7 lat i działa bardzo dobrze, jakiś czas temu miałem ten ruter tp link podłączony i było ok później format był i po formacie nie działa...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Skonfigurowałeś poprawnie Quick Setup w routerze ? Musisz poprawnie wpisać login i hasło oraz wpisać poprawne VPI/VCI.

 

Jeśli router jest dobrze podłączony to druga dioda z lewej pali się stale na zielono. Po włączeniu routera powinien migać do dwóch minut, po czym palić się stale na zielono.

Jeśli router połączył się z Internetem (czyli masz dobrze skonfigurowane co napisałem w pierwszym wierszu), to trzecia dioda albo pali się stale na zielono, albo mruga na zielono.

 

Podsumowując, druga dioda ma się palić stale, trzecia także albo mrugać.

 

 

 

Edytowane przez MasterYoghourt
seba300
komentarz
komentarz

więc tak druga pali się cały czas a trzecia mruga, ustawienia w Quick Setup zrobiłem   poprawnie. jakieś inne pomysły?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli druga od lewej się pali a trzecia mruga to znaczy że masz Internet. Podłączony jesteś kablem czy poprzez wifi ?

Wpisz w linii poleceń: ipconfig /all

i daj tutaj wynik

seba300
komentarz
komentarz

ruter podłączony kablem, później dam wynik

seba300
komentarz
komentarz

w załączniki screen 

ss.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wejdź w ustawienia TCP/IPv4 karty sieciowej i ręcznie dodaj serwery DNS na takie:

194.204.152.34

8.8.8.8

Następnie uruchom ponownie kompa i sprawdź czy działa net. Jeśli nie to podaj wynik polecenia: ping 192.168.1.1

seba300
komentarz
komentarz

ustawienia zmienione internetu nadal nie ma.

ss2.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Teraz wpisz takie polecenia:

ping onet.pl

ping 213.180.141.140

i podaj wynik z obydwu.

seba300
komentarz
komentarz

drugi ss większy ponieważ za każdym razem inny wynik był. 

ping.bmp

onet.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy zalogowałeś się na ten router i skonfigurowałeś połączenie z Internetem ? Logujesz się do routera, wchodzisz na quick start > run wizard.

 

seba300
komentarz
komentarz

tak zalogowałem oraz skonfigurowałem połączenie. w dzienniku zdarzeń mam takie błędy może one jakoś naświetlą problem. 

ss6.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zaloguj się na router i wrzuć screen z jego statusu połączenia WAN.

 

seba300
komentarz
komentarz

jutro dodam ss

seba300
komentarz
komentarz
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jesteś połączony kablem czy poprzez wifi z routerem ?

Czy używasz jakiegoś firewall, antywirusa ?

Inne komputery także mają ten sam problem z połączeniem z routerem ?

seba300
komentarz
komentarz

ruter jest podłączony kablem, mam antywirus 360 total security musiałbym sprawdzić czy np po podłączeniu do laptopa zadziała 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

sprawdź

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.