x-kom hosting

Duże zużycie ramu w grach, stuttering.

brainwrecked
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam zauważalny problem ze zużyciem pamięci podczas grania w GTA V oraz PUBG. Zużycie ramu po około 20 minutach gry sięga ponad 7GB (posiadam 8GB) i pojawia się stuttering wywołany pracą dysku (pagefile), czasem nawet tekstury się wolniej wczytują. Pisałem do supportu Rockstara z przekonaniem że to wina gry. Słyszałem też coś o tzw Memory Leak ale nie wiem do końca czy to jest to i jak z tym walczyć. Jestem bezradny, jedyną opcją jaką narazie widzę to zakup dodatkowych 8gb ramu, ale obecnie to nie możliwe. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

 

Specyfikacja:

i5 6500

gtx 1060 6gb

2x4gb hyperx savage cl13 2133 ddr4

zasilacz bequiet l8 600w

msi b150m mortar

 

Próbowałem:

-inne dyski (hdd, ssd)

-zmniejszanie i powiększanie pagefile

-odinstalowywanie sterowników i instalowanie na nowo

-różne wersje sterowników do grafiki

-format

-inne systemy (windows 7, windows 8.1, windows 10 - obecny)

-wyłączanie niepotrzebnych serwisów

-inna karta graficzna (r9 380x)

-inne pamięci ram 

-wyłączanie sterowników od dźwięku i internetu etc

-testowanie sprzętu w userbenchmark (wszystko prawidłowo) http://www.userbenchmark.com/UserRun/3338544

-uruchamianie komputera z jedną kością pamięci 4gb (wtedy granie wyglądało koszmarnie)

-ustawienia w panelu Nvidii

-aktualizacja BIOSu płyty głównej do najnowszej wersji

 

 

 

Edytowane przez brainwrecked

programmaker
komentarz
komentarz

Masz 8GB; z tego Win zajmuje (zależnie od wersji) od 3 do 4 GB czyli zostaje 4 do 5 GB wolnego, a na takiej ilości to faktycznie w GTA V na full detalach będzie ciężko

brainwrecked
komentarz
komentarz
7 minut temu, programmaker napisał:

Masz 8GB; z tego Win zajmuje (zależnie od wersji) od 3 do 4 GB czyli zostaje 4 do 5 GB wolnego, a na takiej ilości to faktycznie w GTA V na full detalach będzie ciężko

 

Dodam że to samo jest na najniższych możliwych ustawieniach.

programmaker
komentarz
komentarz

w takim razie wykonaj test RAMu czy z nim wszystko ok; oraz przełóż RAM do innego slotu/komputera i sprawdź wtedy....

brainwrecked
komentarz
komentarz

Wszystkie testy ramu są w porządku, ram jest w dual channel zgodnie z dokumentacją techniczną w slocie 2 i 3. Testowałem też na jednej kości w slocie 2. Na innych kościach (znajomego) problem nadal występuje.

programmaker
komentarz
komentarz

skoro na innych kościach jest tak samo to obstawiam kontroler (fizyczny) a tego samodzielnie nie sprawdzisz.

brainwrecked
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że gdyby to był kontroler to miałbym więcej problemów niż tylko w jakichś dwóch głupich grach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.