x-kom hosting

NOWE PAMIĘCI CL7

AJ-M-BOT
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Na starcie podam specyfikację sprzętu jaki aktualnie posiadam:

G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 1600MHz CL7 (F3-12800CL7D-8GBXM)
MORELE

więc są to pamięci z cas.7, które aktualnie ciężko jest dostać w rozsądnej cenie na rynku przy taktowaniu 1600.

Moje pytanie brzmi następująco: Czy kupując zestaw tych pamięci MORELE2 wszystko będzie współpracować? Czy istnieje jakieś lepsze rozwiązanie jak np. wymontowanie starych pamięci a dokupienie innych kości o podobnej pamięci ale niższej latencji i cenie? I czy to, że 2 kości są 2x4 a drugie byłby powiedzmy 2x8 wpływa jakkolwiek na działanie pamięci?

Edit: zapomniałem dodać, że moja płyta obsługuję do 32GB ram i maksymalne taktowanie 1600Mhz.

Edytowane przez AJ-M-BOT

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz płyte główną?

Dokup do obecnych kostki 1600 MHz CL9. Wtedy wszystkie będą pracować na CL9 ale znowu nie jest to na tyle odczuwalna różnica by tyle dopłacać.

 

AJ-M-BOT
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja płyta to ASUS B85M-E. Czy @Youki jesteś w takim razie w stanie polecić jakieś kości?

np. ram patriot ?

Edytowane przez AJ-M-BOT
Youki
komentarz
komentarz

Bierz najtańsze kostki 1600MHz CL9 tam gdzie zamawiasz po prostu. :)

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.