x-kom hosting

2000zł internet

Impek
utworzono
utworzono (edytowane)

Potrzebuję laptopa dla pewnej osoby do 2000zł. Głównie będzie służył do korzystania z internetu, oglądania filmów i jakiś prac biurowych. Może być bez systemu. SSD w tej cenie pewnie nie będzie nie?

Takiego mam na oku https://www.x-kom.pl/p/342192-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm564d-8-i3-6100u-8gb-1tb-dvd.html

 

Edytowane przez Impek

krystian922
komentarz
komentarz

 Laptop Lenovo IdeaPad 100-15IBD https://www.morele.n...o-100zl-977140/
+Procesor intel core i5 4288U
+4GB RAM
+SSD 128GB
+DVD
+Windows 10 

Model z lepszym procesorem i5 (posiadającym turboBoost, lecz 4 generacji)

Impek
komentarz
komentarz (edytowane)

Osoba ta zdecydowała się na ten model https://www.x-kom.pl/p/358628-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1404d-8-i3-7100u-8gb-256ssd-dvd.html

Mam teraz pytanie jak podzielić dysk? Prawdopodobnie będzie zainstalowany windows 7.

I jeszcze jedno pytanie co do instalacji. Czy po przydzieleniu partycji, muszę kliknąć formatuj, na partycje 2 oraz partycje 3 przed przejściem "dalej" (patrz screenshot)

laptop.PNG

Edytowane przez Impek
Youki
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Impek napisał:

Prawdopodobnie będzie zainstalowany windows 7

Łatwo zainstalować nie będzie, po drugie do tego modelu sterowniki są tylko pod W10.

Jak masz SSD 256 GB to prawdę mówiąc wedle uznania, możesz na pół na dwie partycje, możesz te 50 GB przeznaczyć na system i dane a możesz w ogole nie dzielić.

 

Impek
komentarz
komentarz
58 minut temu, Youki napisał:

Łatwo zainstalować nie będzie, po drugie do tego modelu sterowniki są tylko pod W10.

Jak masz SSD 256 GB to prawdę mówiąc wedle uznania, możesz na pół na dwie partycje, możesz te 50 GB przeznaczyć na system i dane a możesz w ogole nie dzielić.

 

No właśnie zobaczyłem w specyfikacji produktu coś o tych sterownikach dla w10, ale już po tym jak ta osoba zamówiła laptopa. Czyli nic się nie zrobi z tymi sterownikami?

Najwyżej niech odeśle laptopa do sklepu.

Youki
komentarz
komentarz

Teraz znaczna większość nowych laptopów nie ma już sterowników pod W7.

Impek
komentarz
komentarz

No to ciekawostka, a dlaczego mówisz, że "nie będzie łatwo zainstalować"?

 

Youki
komentarz
komentarz

Musisz mieć specjalne ISO z dodatkowymi sterownikami, aktualizacje bez kombinowania też działać nie będą, będzie wyskakiwać komunikat o nieobsługiwanym sprzęcie.

 

Impek
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy jak tworze dwie partycje (załóżmy 1x 70GB i 1x 170GB) to muszę kliknąć "formatuj" zanim przejdę dalej? 

laptop.PNG

Youki
komentarz
komentarz

Możesz, ale nie musisz.

 

Impek
komentarz
komentarz

Uruchomiłem laptopa, i pojawił się taki obraz. Nie wiem czego powinienem się spodziewać. BIOS chyba jest zainstalowany?

Sorry za takie pytania, ale nabieram dopiero doświadczenia.

21330845_1417384025041875_1424724370_o.jpg

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Impek napisał:

BIOS chyba jest zainstalowany?

Dziwne, jakby nie był. ;)

 

F2 albo F9 w Asusie było wejście do BIOS.

 

 

Impek
komentarz
komentarz (edytowane)

W tym momencie spodziewałem się 238GB do przydzielenia ale jak widać wyglada to tak jak na ss. 

Można usunąć te dwie partycje i przydzielić wtedy wedle uznania?

;x

//edit: już to zrobiłem, ale wolałem się upewnić 

IMG_3381.JPG

 

//Edit2:

Po usunięciu tych partycji i stworzeniu nowej pojawiły się 3 dodatkowe (zazwyczaj widziałem ze tworzyła się jedna zastrzeżona przez system) wszystko okej?

 

IMG_3383.JPG

Edytowane przez Impek
Youki
komentarz
komentarz

Zainstalowałeś ten system czy napotkałeś jeszcze jakieś problemy?
 

Impek
komentarz
komentarz (edytowane)

Narazie jestem na tym etapie co widać na ostatnim ss.

Edytowane przez Impek
Youki
komentarz
komentarz
23 minuty temu, Impek napisał:

wszystko okej?

Tak

  • Dobra wypowiedź 1
Impek
komentarz
komentarz

Podczas instalacji sterowników wyświetla się taki komunikat.

 

IMG_3392.JPG

Youki
komentarz
komentarz

Pisałem wyżej, że sterowniki są tylko pod W10.

Impek
komentarz
komentarz

Dlatego zainstalowałem Windows 10, a komunikat mówi o tym ze sterowniki nie są kompatybilne z hardware a nie software, tak wiec nie wiem o co chodzi.

Youki
komentarz
komentarz

Pobierz sterowniki ze strony Asusa, nie z tej płytki.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.