x-kom hosting

Dysk SSD

Ceplusplus
utworzono
utworzono

Poszukuję dobrego dysku SSD (najlepiej x-kom, gdzie kupowałem laptopa i zaoferowali mi połączenie go z dyskiem na miejscu) 256 GB. Zależy mi, żeby był jak najlepszy i jak najszybszy (cena nie gra roli). Prosiłbym o jakieś doradzenie.

Jaho
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Ceplusplus napisał:

Poszukuję dobrego dysku SSD (najlepiej x-kom, gdzie kupowałem laptopa i zaoferowali mi połączenie go z dyskiem na miejscu) 256 GB. Zależy mi, żeby był jak najlepszy i jak najszybszy (cena nie gra roli). Prosiłbym o jakieś doradzenie.

Skoro naprawdę cena nie gra roli to

https://www.x-kom.pl/p/336790-dysk-ssd-plextor-256gb-ssd-pci-express-x4.html

jest na x-kom tak jak chciałeś i jest na prawdę bardzo szybki

przy czym ma interface pci-expres a nie m.2 więc łatwo się go montuje

ale czy naprawdę potrzebujesz tak szybkiego dysku i czy zwykły ssd za połowę ceny ci nie wystarczy?

  • Dziękuję 1
Ceplusplus
komentarz
komentarz

Zapomniałem o wejściu - zależy mi na M.2 (mój laptop to: https://www.x-kom.pl/p/262152-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-pro-i7-6700hq-8gb-1000-gtx970m-fhd.html). W innym wypadku musiałbym usunąć napęd, tak? Co do prędkości, potrzebuję prędkości po prostu do pracy jako programista. Ale czy ta różnica w szybkości będzie istotna w stosunku do tych tańszych? Czy są to kwestie milisekundowe? Jeśli to ostatnie, myślę, że chyba nie ma potrzeby przeinwestowywać.

Jaho
komentarz
komentarz

Różnica będzie nie wielka, przy kopiowaniu bardzo dużych plików może jednak być odczuwalna sam używam zwykłego ssd na sata od transcenda

Jakie masz możliwości montażu? tylko m.2?

https://www.x-kom.pl/g-5/c/1779-dyski-ssd.html?sort_by=popularity_desc&f[1729][72916]=1&f[1731][72924]=1

tu masz dyski na x-kom z interfejsem m.2 i pojemnością 256gb, średnia cena to około 400zł więc sensownie

@Ceplusplus

Widze że używasz hdd więc skok wydajności w stosunku do ssd m.2 będzie bardzo duży, zwłaszcza jeśli przeniesiesz na niego system

PS: Z ciekawości, w jakim programie programujesz? z nicku wnioskuje że język C++

Ja kiedy jeszcze się bawiłem C++ to używałem CodeBlocks

  • Dziękuję 1
Youki
komentarz
komentarz
35 minut temu, Ceplusplus napisał:

Ale czy ta różnica w szybkości będzie istotna w stosunku do tych tańszych?

Nie, nie odczujesz tego za bardzo w zwykłym użytku. Możesz brać zwykły SSD na SATA jak GoodRAM Iridium PRO 240 GB.

Jaho
komentarz
komentarz
5 minut temu, Youki napisał:

Nie, nie odczujesz tego za bardzo w zwykłym użytku. Możesz brać zwykły SSD na SATA jak GoodRAM Iridium PRO 240 GB.

@Youki

On ma możliwość montażu tylko m.2

Przy SATA musiałby wymontować HDD

Youki
komentarz
komentarz

Niekoniecznie, może wyciągnąć DVD i włożyć HDD do zatoki.

 

Ceplusplus
komentarz
komentarz (edytowane)

Z wyciąganiem DVD raczej nie ma opcji, więc zostaje stety/niestety M.2. @Jaho zerknę na dyski:-). Co do programu, Visual Studio i programuję już w C#. Dokładnie, HDD jest, ale najwazniejsze programy (łącznie z Visual) planuję na SSD, i oczywiście Windows.

 

https://www.x-kom.pl/p/311651-dysk-ssd-plextor-256gb-ssd-m2-2280-sata-m7vg.html - chyba najlepsza ta opcja. Co myślicie?

Edytowane przez Ceplusplus
Jaho
komentarz
komentarz

@Ceplusplus

Rzeczywiście prędkości ma najwyższe (teorytycznie) i do tego masz oprogramowanie od Plextora

  • Dziękuję 1
Ceplusplus
komentarz
komentarz

W takim razie stawiam na to najpewniej :). Jak ktoś ma lepsze propozycje, prosiłbym jak najszybciej o info.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Lepiej, gorzej nie mnie oceniać, Napisze co siedzi u mnie.

ssd samsung 850 pro, takiego ssd używam w wersji sata, w wersji PCI NVMe również postawiłem na samsunga. Nie żałuję. Dłuuuga gwarancja i sprawdzona niezawodność.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ssd-850-pro-128-i-512-gb-test.html

 

Ja mam pierwszą, starą juz wersje dysku pcie Samsunga do tego siedzi on na kontrolerze od mobo na chipsecie z97, tez już nie najnowszym.

Żona na tym PCI ma swojego Photoshopa, Corela i Blendera, reszta siedzi na rożnych dyskach ( w sumie mam 5 hdd w kompie 2x ssd + 3 x WD Velociraptor)

Poniżej bench  "zwykłego" sdd i tego  PCI. Ten PCI moze zdecydowanie więcej, myślę ,ze kontroler na mobo go ogranicza. Cóż jest jak jest.

 

Bez-nazwy-1.gif

 

Dla hecy łap też bench jednego z najszybszych jak nie najszybszego talerzowca 10000RPM SATA 1 TB Velociraptor:) Kolejny mój set pójdzie już wyłącznie na ssd:)

Myślę ,ze zapis/odczyt 4K podawany jest nieprawidłowo w przypadku tego dysku(nie wiem jak reszta danych), w końcu to bench ssd a nie talerzowców. Screen tylko dla ciekawości.

Natomist Veloci kocham od pierwszych modeli, używam ich odkąd się pojawiły i wierz lub nie, ale żaden mi nigdy nie padł w kompie a tam gdzie ważna jest niezawodność to niewątpliwie duży plus. Szkoda trochę ,ze mimo iż Veloci to dyski 2.5 cala (mowie o wersji bez sanek/radiatora) to wymiary uniemożliwiały mi zawsze montaż w jakimkolwiek moim laptopie.

Bez-nazwy-1.gif

11 godzin temu, Ceplusplus napisał:

 

Z wyciąganiem DVD raczej nie ma opcji,

 

Nie wiem, nie wiem, mnie tam w lapku zewnętrzne dvd po usb nie straszne a wolałbym duuuzego ssd w lapku kosztem dvd, oczywiście decyzja to kwestia indywidualnych preferencji.

Moze to jeszcze poddaj pod rozwagę np: taka koncepcja:

SSD 512 GB Samsung Pro zamiast dvd (to kawal dobrego ssd)

Dokupienie zewnętrznej nagrywarki dvd (ja używam jej raz na 1,5 roku :) , choć oczywiście znajda się tacy co robią to częściej)

Zewnętrzny HDD 2,5 cala po usb jako backup/magazyn

 

Zalety.

Odchudzony/lekki laptop, z dużym, szybkim SSD plus mobilne wg potrzeb akcesoria- dodatkowy HDD i DVD.

Oczywiście to tylko wolne przemyślenia starego marudy, decyzja jest ostatecznie Twoja.

Pozdrawiam 3-maj się :)

Edytowane przez 539
  • Dziękuję 1
Ceplusplus
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za opinię po raz kolejny, i za te w prywatnych wiadomościach, i za tą powyżej :). Kwestię SSD przemyślałem i biorąc pod uwagę, że do laptopa nie planuję aż tak bardzo doinwestowywać, postanowiłem nie wyrzucać talerza ani DVD i po prostu dorzucić do całości SSD na złączu M.2. Tutaj pojawiają się dwie propozycje: 

 

https://www.x-kom.pl/p/355001-dysk-ssd-corsair-240gb-m2-nvme-ssd-force-series-mp500.html - 240 NVMe GB, 629 zł, prędkość odczytu aż 2800 MB/S, zapisu z kolei 1500 MB/S, czyli do Visual Studio to ogromna zaleta.

 

https://www.x-kom.pl/p/339262-dysk-ssd-samsung-500gb-18-seria-960-evo-m2-2280-nvme.html - samsung, protokół też NVMe, parametry: odczyt 3200 MB/s, zapis 1800 MB/s.

 

Mój laptop to przypomnę ten model: https://www.x-kom.pl/p/262152-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-pro-i7-6700hq-8gb-1000-gtx970m-fhd.html

 

Pytanie, na co warto postawić. Czy mój laptop obsłuży ten protokół?

Edytowane przez Ceplusplus
Youki
komentarz
komentarz
24 minuty temu, Ceplusplus napisał:

Czy mój laptop obsłuży ten protokół

Tak, obsługuje.

 

Ceplusplus
komentarz
komentarz

W takim razie może warto kupić na początek 240 GB, a jeśli zobaczę, że brakuje mi miejsca i zmiana wydajności w programach/grach jest znaczna, to postawię na drugi ssd w miejsce napędu?

Youki
komentarz
komentarz

Gry będą się tylko co najwyżej szybciej ładować, tutaj poprawy stricte w samej wydajności nie będzie tak więc spokojnie 240 GB na system, programy i ewentualnie kilka gier powinno Ci wystarczyć

  • Dziękuję 1
Ceplusplus
komentarz
komentarz

Postawiłem jednak na Samsung 960 Evo 240 GB. Znacie może sklep, który od razu zamontuje mi go do laptopa? Ew. serwis na terenie Krakowa, gdzie świeżo po kupnie mógłbym iść posłać dysk do montażu? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.