x-kom hosting

Dziwne zachowanie napędu

koxx4
utworzono
utworzono

Witam

Od dłuższego czasu mój napęd CD ma jakieś problemy z odtwarzaniem płyt. Jako , że zaczęło mnie to już denerwować postanowiłem zobaczyć co mogło się popsuć w środku. Całe szczęście nic w środku nie jest uszkodzone , dodatkowo jeszcze wyczyściłem soczewkę i kilka zakurzonych elementów. Jednak to nie pomogło. Po włożeniu płyty do napędu słychać jak jest rozkręcana po czym następuje dźwięk podobny do krojenia drewnianej deski. Dzieje się tak ok . 4 razy po czym płyta nie zostaje odczytana. Wstawiam link do filmu ze szczegółami https://youtu.be/-vgY42XQlSM . 

 

Dysk jest rzeczywiście już zdezelowany i zdaję sobie sprawę , że najlepiej kupić po prostu nowy. Ale jeżeli ktoś byłby mi wstanie pomóc i ożywić tego staruszka choć jeszcze na trochę byłbym wdzięczny.

 

PS zdarzyło mi się dwa razy , że płytę odczytał , ale z jakimiś nienaturalnymi dźwiękami.

20170825_192905.jpg

  • 2 tygodnie później...

StefanEs
komentarz
komentarz

Skoro nikt nie chce pomoc to moze ja sprobuje - z ktorego roku jest ten odtwarzacz i pod jaka plyta glowna pracuje?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

To samsung z roku 2011

Ze stycznia 2009 dopiero tersz zauwazylem date

:)

Raczej do wymiany na nowy. Najprostszy sposob

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.