x-kom hosting

Dziwny problem z monitorem Full HD

Grapcioo
utworzono
utworzono

Witam.

Wczoraj zamontowałem nową kartę graficzną 1050 TI do mojego komputera. No i nastał problem z rozdzielczością 1920x1080. Gdy mam tą rozdzielczość ustawioną w Windowsie na monitorze widać jakby ekran był za szeroki. Pozmieniałem w ustawieniach graficznych i dostosowałem rozdzielczość tak by ekran był w normalnej pozycji. Na wcześniejszych kartach bezproblemowo 1920x1080 mieściło się na monitorze i było wszystko ok. Aktualnie dostosowaną rozdzielczość jaką mam to 1842x1036 (59hz).

Gdy ustawiłem 1920x1080 rozdzielczość była w normie gdy zmieniłem w monitorze proporcje ekranu na 1:1 piksel. Lecz przy uruchomieniu jakiejś gry automatycznie monitor zmienił proporcję na 16:9 i ekran zrobił się za szeroki.

Przez to często widzę dziwne smugi na pulpicie gdy zamykam okno programu ale nie wiem czy to coś ma wspólnego.

 

Monitor który aktualnie posiadam to LG Flatron M237WDP i jest on podłączony kablem HDMI.

 

Z góry przepraszam, jeżeli temat został napisany nie w tym dziale.

piwot
komentarz
komentarz

Odinstalowałeś stare sterowniki i zainstalowałeś nowe do 1050?

 

Grapcioo
komentarz
komentarz
27 minut temu, piwot napisał:

Odinstalowałeś stare sterowniki i zainstalowałeś nowe do 1050?

 

Oczywiście.

Troszeczkę pogrzebałem w ustawieniach karty nVidii i rozdzielczość już jest dopasowana do normy. Tylko jest malutki problem. Czcionka jest troszkę rozmazana i nie wiem jak ustawić by była w normie.

Grapcioo
komentarz
komentarz
3 minuty temu, piwot napisał:

Jaki masz system?
Jeśli Win 10 odinstaluj wszystko tym https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

a potem spróbuj odpalić automatyczne aktualizacje Ustawienia > aktualizacja i zabezpieczenia 

 

Win 7.

Robiłem nawet reinstall tych sterowników ale nadal to samo. Czytałem też o tym, że HDMI ma takie problemy, ale może jest jakieś inne rozwiązanie.

Grapcioo
komentarz
komentarz

Refresh

 

Po zainstalowaniu sterownika graficznego znowu ucina mi boki pulpitu i paska windows. Jakas pomoc?

  • 11 miesięcy później...
edwardackiziom
komentarz
komentarz

Mam podobny problem, po wyłączeniu gry sim city 4, ale też po aktualizacji windows 10, nagle moja rozdzielczość 1920x1080 okazała się za duża dla ekranu i ręcznie musiałem zmniejszyć na 1842x1036 by nie obcinało mi paska zadań i folderów. O co chodzi

Problem rozwiązany, w ustawieniach monitora trzeba zmienić z 16:9 na 1:1 piksel. Ale może wracać, więc wchodzimy w panel nvidia, dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu, wykonaj skalowanie na: procesor graficzny, ewentualnie zaznaczamy "pomiń tryb skalowania ustawiony przez gry" ale tego nie próbowałem już bo wszystko się naprawiło :)

można zamknąć temat

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.