x-kom hosting

IIYAMA ProLite X2788QS-B1 vs Eizo FORIS FS2434

Krzysk
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie mogę podjąć decyzji monitory są w tej samej cenie różnią się wielkością moje pytanie dotyczy głównie IIyamy czy ktoś ją widział i czy jej jakoś matrycy IPS nie odstaje od modelu firmy Eizo ? Może ktoś ma jeszcze jakieś rady chętnie wysłucham bądź lepsze propozycje. Słyszałem jeszcze że monitory z WQHD mają problem z skalowaniem filmów FullHD coś wiecie o tym problemie czy występuje on także w grach ponieważ głównie do gier będę go używał ?

 

Posiadam GTX970

 

Oto modele:

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-x2788qs-b1/

http://www.eizo.pl/monitor/eizo-foris-fs2434/#specyfikacja

Edytowane przez Krzysk

ireq
komentarz
komentarz

Skoro chcesz go przeznaczyć głównie do gier to czemu nie weźmiesz monitora stricte pod gry? Jak już mowa o iiyamie to wejdź sobie na iiyama-sklep.pl i poszukaj gejmingów, ewentualnie napisz tam do nich się doradzić co lepsze i pod jaką grę. U nich akurat obsługa klienta level master. Wiem, bo sam musiałem się wypytywać. No chyba że ogólnie zależy Ci jakoś niezmiernie na lepszej matrycy, tylko wtedy nie wiem dokładnie jak to się odbije na komforcie gry. Weź też pod uwagę, że matryca IPS ma wolniejszy czas reakcji.  Z kolei dobry monitor z TN może mieć całkiem ładny obraz, bo już się spotkałem z takimi przypadkami. Z kolei Eizo często są dedykowane głównie grafikom czy projektantom. Jeżeli jesteś graczem, to nie wiem czy podążasz dobrą drogą w swoich poszukiwaniach :)

Krzysk
komentarz
komentarz

Doradzano mi matrycę IPS właśnie do gier a gram w gry różne różniste Wieźminy CODy BFy itd ale w CS nie gram więc wybranie TN na rzecz 144Hz bo pewnie masz to na myśli to bez sensu bo 144 z tego co wiem nie wygląda dobrze gdy gra nie osiągnie z minimum 100+ FPS

Youki
komentarz
komentarz

Z tych dwóch bierz zdecydowanie EIZO. Lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku z Twoją GPU.

Krzysk
komentarz
komentarz (edytowane)

W przyszłości będę myślał nad wymianą całego sprzętu bo już mu leci 6 rok także nie wiem ile jeszcze pociągnie no i nie wiem jak długo procek da radę. No ale przyszłość mam na myśli pewnie 2-3 lata i myślę że w tedy dopiero zainwestuje w porządną grafikę :) No ale do tamtej pory pojawią się inne monitory może będę tańsze i w tedy pomyślę nad 144Hz jeśli będzie miało sens. Choć nie planuje wymiany monitora za 3 lata mam nadzieje :P

Edytowane przez Krzysk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.