x-kom hosting

Nowy komputer 5k

Dawid9023
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ! poszukuje na razie jakiś propozycji zestawu komputerowego do 5 tysięcy złotych . Komputer miałby głównie służyć do gier . Przede wszystkim do CS GO . Myślałem na razie nad platformą AMD na sockecie AM4 , ale nie również nad propozycjami intela . Rozważałem również i5 - 7600k , ale że podstawka się kończy i ma wyjść nowa generacja ( coffee lake ) to nie wiem czy poczekać . Od razu odpowiadam na wszelkie pytania : 

- Nie umiem podkręcać procesora , ale że to chyba nie jest dość trudne i jest wiele poradników na internecie to mógłbym spróbować .

- Nie posiadam żadnych części ze starego komputera .

- Monitor jaki posiadam to LG Flatron M2262D .

- Zestaw miałby się zmieścić w granicach 5,5 tys . zł .

- Wraz z zestawem chciałbym zmieścić system operacyjny .

Liczę na wszelkie propozycje :)

Edytowane przez Dawid9023

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli się nie śpieszy z zakupem to można poczekać.

Będziesz wymieniać monitor w najbliższym czasie?

Dawid9023
komentarz
komentarz

To już zależy od budżetu , jeśli pozwoli to nad tym pomyśle 

Reezu
komentarz
komentarz

Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem, możesz poczekać na nową platformę od Intela ( która nie wiadomo kiedy wyjdzie i jak dużo błędów na początku może posiadać, sytuacja może się powtórzyć jak u AM4 ale już ogarnięta ).

Nie zawsze wiadomo jak to będzie wyglądać cenowo i jak to będzie z wydajnością.

Jeśli zależy Ci na zestawie który kupisz teraz i wystarczy Ci na tę parę lat, bierz spokojnie z AMD na sockecie AM4 bo platforma która naprawdę ma potencjał.

Jak wiemy, Intel już się kończy na 1151 ale pewnie jeszcze coś może wyjść na tą platformę.

Nie bierz i5-7600K bo wygląda to mniej więcej tak, 4/4 które w grach mają po 100%.

Ryzen ma 30-45% i o wiele mniej się grzeje i ma dość dobre box'owe chłodzenie.

Tak tak, wiadomo jak testy wyglądają ale w nowych generacjach gier będzie potrzebna większa wielowątkowość którą Ryzen Ci dostarczy.

Ryzen w połączeniu z RX'em na DX12 ( przyszłość gier ) radzi sobie o wiele lepiej niż Intel ( różnica 10-25fps ).

Pytanie, czy chcesz czekać czy wolisz kupić teraz. Ja osobiście polecam Ryzena i RX'y przyszłościowo ( chociaż DX12 już występuje w paru grach ).

Istnieje jeszcze teoria, że Ryzen z NVIDIA źle współgrają w niektórych/ grach ( wina sterowników ) co zmniejsza lekko wydajność ale ma to zostać naprawione.

Były testy na RX i NVIDIA i z RX'em jest o wiele więcej fps'ów i AMD wypuszcza różne łatki które zwiększają wydajność w grach więc na spokojnie, nie martw się o testy sprzed 4 miesiący, teraźniejsze byłyby o wiele lepsze. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.