x-kom hosting

Problem z Youtubem

Dj PaTaS
utworzono
utworzono (edytowane)

W kwietniu kupiłem nowego lapka i od samego początku było coś nie tak z chrome, ale wyłącznie z youtubem. Na przeglądarce Edge 4K i 1080p w 60 klatkach chodzi niebiańsko. Na chrome przycina przy 720p, nie mówiąc już o 1080p. Może prócz ciasteczek są jakieś inne sposoby? Wiem, że chrome jest bardzo zasobożerny. Mój brat na stacjonarnym ze zintegrowaną grafiką ogląda w chrome bez trudu 1080p w 60 klatkach.

Edytowane przez Dj PaTaS

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdź wykorzystanie pamięci oraz procesora podczas oglądania filmów na chrome i edge. Znajdziesz je w zakładce wydajność w menadżerze zadań.

  • 3 tygodnie później...
Dj PaTaS
komentarz
komentarz

Sprawdziłem pamięć. Mam 8 gb RAMu, system razem z chrome wykorzystuje od 3 gb do 3,2 gb. W Edge od 2,8 gb do 3 gb. W zależności od jakości. W chrome czasami wcale nie chce buforować 720p. O 1080p mogę zapomnieć. Jeszcze małe sprostowanie, EDGE chyba nie ma wsparcia 4K. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A jak z wykorzystaniem procesora ?

 

b3b3b3
komentarz
komentarz

Ustawienia -> Zaawansowane i odznacz "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna"
Spróbuj czegoś takiego.

  • 3 tygodnie później...
Dj PaTaS
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm, wygląda na to, że problem został zażegnany. Na razie... Dzięki za pomoc! pomogło odznaczenie "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna".

Edytowane przez Dj PaTaS

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.