x-kom hosting

Problem z uruchamianiem systemu

Maxiiiii
utworzono
utworzono

Witam wszystkich i jednocześnie pozdrawiam, ale przychodzę tu z pewnym problemem. Otóż system wstaje normalnie bez problemów gdy nie wyłączam listwy zasilającej, ale gdy ją wyłączę lub w sieci braknie napięcia to już się system normanie nie uruchomi, wyskakuje okno windows boot manager i do wyboru mam dwie opcje:

-Windows setup rollback 

-windows 7 ultimate (recovered)

 

klikam tą drugą opcję i wyskakuje okno windows failed to start i są trzy opcje do wyboru a na samym dole Enter to continue więc klikam Enter i  cała sytuacja powtarza się do tego samego momentu z enter to continue i za drugim razem system zawsze startuje i potem za każdym razem nie ma problemu z uruchomieniem jeżeli nie odłączam listwy lub poprostu nie braknie prądu, bo kiedy tak się stanie to całą procedurę trzeba powtórzyć. 

Co może być przyczyną takich zachowań i jak to trwale naprawić?

Konddzikoo
komentarz
komentarz

usypiasz system czy zamykasz ? 

Maxiiiii
komentarz
komentarz

Zamykam

Konddzikoo
komentarz
komentarz

Jeżeli masz możliwość formatowania dysku z systemem zrób to być może Windows przy starcie coś gubi podczas uruchamiania. Zapodaj jeszcze na wszelki wypadek reset bios do ustawień fabrycznych i/lub bateryjkę z płyty głównej na 10-15 min zanim sformatujesz.

Maxiiiii
komentarz
komentarz

Może to coś podpowie, ale jakiś czas temu wymieniałem baterię na płycie głównej bo płyta gubiła ustawienia biosu także po odłączeniu listwy. Płyta dosyć młoda Asus Z87 Pro, kiedyś miałem starsze płyty i baterie tak szybko nie padały.

Konddzikoo
komentarz
komentarz

kupiłeś identyczną baterię? drugie co jak wyłączysz listwę na kilka sekund i włączysz problem się powtarza czy tylko przez dłuższy czas jak jest listwa wyłączona?

Maxiiiii
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyłącze nawet na 10 sekund (sprawdzałem) to nie uruchomi się normalnie. Ustawienia biosu cały czas bez zmian, jak ustawiłem raz to do tej pory sztywne. Przed wymianą baterii ustawienia biosu uciekały. Ale przed wymianą baterii problem z uruchamianiem systemu także był. Dodam że problem ten mam od jakiegoś roku, z tym że gdy zainstalowałem system jakieś 3 lata temu to przez te 2 lata w napędzie cały czas była płyta instalacyjna windowsa i problem się pojawił gdy ją wyjąłem. Niestety po jej ponownym włożeniu problem się nie rozwiązał.

Wklejam fotki może pomogą w diagnozie

IMG_3426.JPG

IMG_3427.JPG

Edytowane przez Maxiiiii
  • 3 tygodnie później...
Maxiiiii
komentarz
komentarz

nikt nie pomoże?

Bish
komentarz
komentarz

Kopię zapasową masz? Reinstal systemu był?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.